Relacja z mikołajek PFRON

Dodano: 06.12.2021

W sobotę 4 grudnia podopieczni z ośmiu województw wzięli udział w spotkaniu mikołajkowym „Mikołaju, nie zapomnij o nas”, które również i w tym roku z konieczności odbyło się on-line.

Przed spektaklem dzieci wysłuchały Świętego Mikołaja, który wprost ze swojej zimowej kwatery skierował do nich krótkie przesłanie i wyraził nadzieję, że prezenty, które przygotował wraz ze śnieżynką i Myszką Norką dotarły już do adresatów.

Zaraz potem rozpoczęło się przedstawienie w wykonaniu aktorów z krakowskiego Teatru Ludowego, opowiadające o perypetiach Pipi Pończoszanki i jej przyjaciół. Tytułowa bohaterka powieści Astrid Lindgren nosi charakterystyczne warkoczyki w kolorze marchewki. Chociaż mieszka w Willi Śmiesznotce jedynie z małpką i koniem, doskonale sobie radzi i często spieszy na ratunek słabszym i poszkodowanym.

Mamy nadzieję, że przedstawienie mikołajkowe ucieszyło naszych podopiecznych, tak jak Wiktorię i jej Mamę Karinę, która do nas napisała:

„Pragnę bardzo serdecznie podziękować, za możliwość uczestnictwa Wiktorii w MIKOŁAJKACH. Impreza w naszym wypadku miała dodatkową niespodziankę ? akurat w momencie kiedy była włączona, zadzwonił kurier do drzwi i dostarczył prezent dla WIKTORII ? pięknie się to zgrało w czasie. Córka jest bardzo zadowolona z prezentów i nie rozstaje się z poduszką RENIFERKIEM. Dziękuję za zaangażowanie WSZYSTKIM OSOBOM, które przyczyniły się do zorganizowania tej imprezy”

Takie słowa dodają nam otuchy, ponieważ przy organizacji imprezy zdalnej nie mamy możliwości obserwowania reakcji dzieci – ich uśmiechów i radości na twarzach, czego bardzo nam brakuje.

Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Zarządzaj plikami cookies