Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Meszko Nina

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
9927

Województwo:
kujawsko-pomorskie

Data urodzenia:
2009-09-11

Schorzenie:
skrajne wcześniactwo

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Niny Meszko.

Zapraszamy zapoznania się z apelem Niny:

Nazywam się Nina Meszko, urodziłam się 11 września 2009r. w Toruniu. Jestem tak ciekawą świata dziewczynką, że postanowiłam przyjść na świat już w 23 tygodniu ciąży, ważąc jedyne 550g. (mieściłam się w dłoni mojej mamy). Wbrew statystykom, które dawały mi mniej niż 1% szansy na przeżycie oraz opiniom wielu lekarzy, uparłam się żeby żyć.

W całej Polsce lekarze nie znają przypadku skrajnego wcześniaka urodzonego w 23 tygodniu ciąży, który żyje tak długo jak ja. Często słyszę, że to prawdziwy cud. Dopiero mając niespełna rok, rodzice po raz pierwszy mogli zabrać mnie ze szpitala do domu. Niestety, tak wczesne przyjście na Świat spowodowało szereg powikłań. Mam bardzo chore oczy, nie wiem czy kiedykolwiek zobaczę rodziców (retinopatia 4 stopnia). Pomimo wielu lat rehabilitacji pod okiem neurologopedów wciąż nie przełykam samodzielnie (jestem karmiona i pojona sondą, a ślinę muszę mieć odsysaną mechanicznie). Jednak nie poddaję się i ćwiczę jedzenie z łyżeczki każdego dnia. Cierpię na niedosłuch, pomimo wielu przeszkód, trenuję słuch od ponad 6 lat, uwielbiam tańczyć i słuchać muzyki, nauczyłam się dmuchać i „gram” na flecie. To jedna z moich uciech życia. Moje płuca nigdy nie będą tak wydajne jak u zdrowych dzieci (dysplazja oskrzelowo-płucna), do drugiego roku życia na zdjęciu rtg nie było widać płuc. Jestem opóźniona ruchowo oraz intelektualnie. W wieku ponad 6 lat zaczęłam stawiać swoje pierwsze kroki, nie mówię, wydobywam z siebie pojedyncze dźwięki.

Pomimo wielu ułomności jestem bardzo pracowita w trakcie rehabilitacji. Wieloletnia ogólnorozwojowa fizjoterapia przynosi efekty. Codziennie ćwiczę całe ciało, począwszy od rehabilitacji ruchowej, poprzez rehabilitację wzroku, słuchu, kończąc na terapii wspomagającej naukę przełykania. Moja mama, aby móc się mną opiekować musiała zrezygnować z pracy. Tata robi co może, żeby zapewnić mi środki na dalsze leczenie, ale coraz częściej zaczyna nam na nie brakować pieniędzy (szeregu zabiegów, rehabilitacji, operacji, tlenu, sprzętu medycznego nie refunduje NFZ). Stąd moja prośba do Państwa serduszek o każdą złotówkę, jaką możecie ofiarować na moje dalsze leczenie i codzienną rehabilitację, by zwiększyć moją szanse na samodzielne życie.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
9927 Meszko Nina

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
9927 Meszko Nina darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Polski Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Bank BPH
GOFIN – Wydawnictwo Podatkowe
Werner Kenkel Spółka z o.o. – Krzycko Małe
Andra Sp. z o.o., Warszawa