Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Bartosz Igor Albert

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
9561

Województwo:
małopolskie

Data urodzenia:
2005-08-08

Schorzenie:
nowotwór tkanek miękkich - mięsak prążkowanokomórkowy zarodkowy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Igora Alberta Bartosza.

U Igorka 8 stycznia 2010 roku zdiagnozowano mięsaka prążkowanokomórkowego – typ embryonale – znajdującego się w uchu środkowym, a więc najgorszej w rokowaniach lokalizacji tzw. okołooponowej. 13 stycznia 2010 rozpoczęto walkę z nowotworem, którą rodzice opisywali na blogu: igorbartosz.blogspot.com

Leczenie (prowadzone w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie oraz Klinice we Freiburgu) obejmowało chemioterapię i radioterapię (guz był nieoperacyjny). 20 sierpnia 2010 roku w UK Freiburg wykonano Igorkowi PET głowy, który wykluczył istnienie choćby jednej żywej komórki nowotworowej. Lekarze niemieccy uznali, że leczenie zostało zakończone sukcesem. Polscy lekarze byli innego zdania. Od września 2010 do 3 marca 2011 roku Igorek poddawany był doustnej chemioterapii podtrzymującej. Lekarze nie podjęli się operacji, bo guz był nieaktywny. Wykazał to kolejny PET wykonany w kwietniu 2011 roku we Freiburgu. Leczenie Igorka zostało oficjalnie zakończone – tak orzekli specjaliści polscy i niemieccy.

Rodzice mają jednak świadomość, że RMS (rhabdomyosarcoma) to nowotwór o dużej złośliwości i tendencji do przerzutów, jest też guzem szybko poliferującym. Bardzo ważne jest więc monitorowanie stanu zdrowia dziecka w ciągu minimum pięciu lat od jego usunięcia – regularne i częste badania, rezonanse magnetyczne głowy, i najbardziej optymalne, choć kosztowne – pozytonowe tomografie emisyjne całego ciała (PET), w celu wykluczenia, bądź szybkiego wykrycia ewentualnych przerzutów. Rodzice rehabilitują Igorka, wciąż przebywa na diecie antynowotworowej – z wyłączeniem cukru i konserwantów.

W roku 2010 rodzice założyli Fundację Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy, która zajmuje się pomaganiem chorym dzieciom z powiatu oświęcimskiego (link do Fundacji znajduje się na blogu: igorbartosz.blogspot.com).

W roku 2012 prezes Fundacji MOWP, a prywatnie tata, Igorka i Janosza (autyzm atypowy – również podopieczny Fundacji Dzieciom) otrzymał od Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą nagrodę – Tablet Dobra. Walka o zdrowie ich dzieci nie ustaje! Dziś starają się również pomagać innym!

Bardzo prosimy o wsparcie na dalsze leczenie Igorka. Dziękujemy za dar serca!


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
9561 Bartosz Igor Albert

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
9561 Bartosz Igor Albert darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Karabela sp. z o.o.
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego
Bobrowiecka 3
Fundacja Orlen – Dar Serca
NSZZ Solidarność – Mazowsze