Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
9413
Województwo
lubelskie
Data urodzenia
2009/02/05
przepuklina oponowo-rdzeniowa, wodogłowie, stopy końsko-szpotawe, pęcherz neurogenny
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
9413 Pikacz Sandra darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
9413 Pikacz Sandra
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2024, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Pikacz Sandra.
Przekaż 1,5% podatkuSandra urodziła się 5 lutego 2009 roku z przepukliną oponowo-rdzeniową, która jest skomplikowaną wadą wrodzoną. Wada ta spowodowała liczne powikłania, w tym wodogłowie, porażenie pęcherza (brak czucia potrzeb fizjologicznych), obustronne zwichnięcie bioder, niewładność nóg (brak czucia) oraz końsko-szpotawe stopy (zdeformowane, bez czucia i ruchu). Sandra przeszła już 14 operacji, a w przyszłości czekają ją kolejne. Jej codzienność to leczenie, rehabilitacja oraz wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych, lekarzy i zakładów ortopedycznych. Sandra wymaga stałej opieki oraz regularnej kontroli specjalistów, w tym ortopedy, neurologa, urologa, neurochirurga, rehabilitanta, chirurga, pedagoga specjalnego, okulisty i psychologa.
Sandra nie jest w stanie samodzielnie stać ani chodzić, wymaga stałego noszenia pieluch i przyjmowania leków. Korzysta z wózka inwalidzkiego, kul łokciowych, specjalistycznych butów ortopedycznych, wyprofilowanych łusek na stopy oraz gorsetu z powodu skoliozy. W domu potrzebny jest sprzęt do rehabilitacji, który uzupełnia ćwiczenia w ośrodkach. Sandra przeszła już 14 poważnych operacji głowy, kręgosłupa, bioder i stóp, a ich skuteczność zależy w dużym stopniu od codziennej rehabilitacji, która jest niezbędna, by mogła funkcjonować. Dzięki rehabilitacji Sandra robi fizyczne postępy, choć wymaga to ogromnego wysiłku i systematyczności.
Opiekuję się córką sama, ponieważ jej ojciec zmarł. Moim celem jest, aby Sandra mogła samodzielnie stać, chodzić i załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. Wierzę, że dzięki wsparciu możemy spełnić to marzenie, bo „kto walczy, jest zwycięzcą”.
Miesięczne koszty leczenia Sandry:
Roczne koszty zaopatrzenia ortopedycznego i sprzętu do rehabilitacji: 10 000-20 000 zł
Każda pomoc jest dla nas nieoceniona i przybliża Sandrę do życia w większej sprawności.