Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
9376
Województwo
kujawsko-pomorskie
Data urodzenia
2007/02/27
dziecięce porażenie mózgowe
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
9376 Zajączkowski Kacper Cyprian darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
9376 Zajączkowski Kacper Cyprian
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Zajączkowski Kacper Cyprian.
Przekaż 1,5% podatkuZwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc i wsparcie w rehabilitacji oraz zakupie zaopatrzenia ortopedycznego dla Kacperka.
Kacperek ma 3,5 roku, jest wesołym, uśmiechniętym i radosnym chłopcem, ale niestety choruje na mózgowe porażenie dziecięce 4-kończynowe z większym napięciem strony prawej. Kacperek, mimo ciągłej i systematycznej rehabilitacji, nie potrafi jeszcze samodzielnie siedzieć, nie raczkuje i nie chodzi. Kiedy nasz podopieczny się urodził nic nie wskazywało, że jest chory, jednak Kacper ciągle płakał i nic nie było w stanie tego zmienić, ani noszenie ani przytulanie. Był leczony na kolkę do 4 m-ca, ale ze względu na to, iż Kacperek nie trzymał główki, trafił w końcu do neurologa i wtedy rodzice dziecka usłyszeli straszną diagnozę choroby synka i zaczęli rehabilitację. W tej chwili Kacperek umie już trzymać główkę i niewiele mu potrzeba, aby sam siedział, zaczyna wyczuwać podpory, ułożony w pozycji czworacznej wytrzyma kilka sekund, są to maleńkie kroczki, ale dają rodzicom nadzieję oraz siły na dalszą pracę w dążeniu Kacperka do samodzielności. Kacperek zaczyna wymawiać pierwsze słowa, umie sam jeść chrupki i ciasteczka, pracuje nadal nad samodzielnym piciem, utrudnia mu to spastyka, ale z czasem i tego się nauczy, w każdym razie Kacper bardzo się stara, jest ambitnym chłopcem, a niepowodzenia nie zniechęcają go do dalszych działań.
Obecnie dojeżdża do ośrodka rehabilitacyjnego, oddalonego o 35 km.2 razy w tyg., w którym odbywają się takie zajęcia jak: ćwiczenia indywidualne, fizykoterapia (tonaliza, magnetronik, krio-terapia), zajęcia z logopedą, pedagogiem manualnym, zajęcia grupowe (Metodą Knill, Weroniki Sherborne, muzykoterapia, hipoterapia). 2 razy w tyg. przychodzi do niego prywatnie rehabilitantka. Kacper chodzi do przedszkola w miejscu zamieszkania w celu realizowania wczesnego wspomagania rozwoju. Oprócz tego, rodzice ćwiczą z Kacperkiem 2 razy dziennie, również 2 razy dziennie Kacperek jest pionizowany. Średnio raz na 3 m-ce jeździ na turnus rehabilitacyjny do Włocławka do w/w ośrodka, raz do roku na turnus do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego do Bydgoszczy i 2 razy w roku do ośrodka w Stobnie. Jednak koszty rehabilitacji są olbrzymie, dodatkowo nie małe pieniądze rodzice wydają na dojazdy na rehabilitacje oraz do specjalistów (ortopeda-Poznań, poradnia metaboliczna i genetyczna-Warszawa, nefrolog i neurolog-Toruń). Finansowo jest im bardzo ciężko, gdyż pracuje tylko tata naszego podopiecznego, jego mama natomiast jest na urlopie wychowawczym bo Kaperek wymaga ciągłej opieki i naprawdę sumiennej rehabilitacji, aby mógł w przyszłości być samowystarczalny.