Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Ostasz Jakub

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
922

Województwo:
lubelskie

Data urodzenia:
2002-10-31

Schorzenie:
przepuklina oponowo-rdzeniowa

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe na rzecz Jakuba Ostasza.

Kubuś urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Następstwem tej wady są niedowłady wiotkie kończyn dolnych, deformacje stóp, porażenne zwichnięcie prawego biodra i podwichnięcie lewego, wodogłowie wewnętrzne, zez zbieżny obuoczny, pęcherz neurogenny i porażenie zwieraczy. W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy życia przeszedł siedem zabiegów operacyjnych (w tym pięć związanych z dysfunkcją układu zastawkowego), dwukrotnie chorował na zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i posocznicę. W przyszłości czekają go jeszcze skomplikowane operacje bioder i stóp, które umożliwią dalszą naukę chodzenia. Obecnie Kubuś uczy się chodzić przy pomocy balkoniku. Kubuś dotychczasową poprawę sprawności fizycznej uzyskał dzięki regularnym (co 1,5 miesiąca) wyjazdom na turnusy rehabilitacyjne do Lublina i Warszawy oraz intensywnym ćwiczeniom w warunkach domowych. Rodzice starają się zapewnić mu odpowiednią ilość zabiegów, jednak staje się to coraz trudniejsze. Koszty leczenia, zakupu potrzebnego sprzętu ortopedycznego i rehabilitacji są bardzo wysokie i niestety przekraczają możliwości finansowe rodziców. Miesięczne wydatki związane z leczeniem i rehabilitacją sięgają kwoty 2500zł, a przy wyjeździe na dwutygodniowy turnus nawet 5000zł. Ze względu na fakt, że dziecko mieszka na wsi, każda wizyta u specjalisty wiąże się z koniecznością dojazdów. Wyjazdów jest wiele, gdyż Kuba musi być pod stałą opieką poradni neurochirurgicznej, neurologicznej, nefrologicznej, urologicznej, ortopedycznej i okulistycznej w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie (odległość ok. 180km.) i w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu (ok. 300km.). Najbliższy ośrodek rehabilitacyjny dla małych dzieci mieści się w Zamościu i jest odległy o 60 kilometrów.

Ponieważ Rodzice nie mają możliwości dalszego finansowania tak kosztownego leczenia, zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc w gromadzeniu środków finansowych na rehabilitację Jakuba. W chwili obecnej Kubuś przebywa na rehabilitacji w CZD w Międzylesiu gdzie zdecydowano, że może rozpocząć naukę chodzenia o kulach, do tego jednak niezbędny jest aparat szynowo opaskowy o wartości około 8 tys. zł.

Będziemy Państwu niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najdrobniejszą wpłatę, która umożliwi Kubusiowi dalsze leczenie, a w przyszłości szansę na prowadzenie samodzielnego życia.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
922 Ostasz Jakub

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
922 Ostasz Jakub darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Fundacja Orlen – Dar Serca
KSB
International Paper
DOMBUD
Bank BPH