Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Cyrta Daniel

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
9170

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2009-08-12

Schorzenie:
padaczka lekooporna, opóźnienie psychoruchowe

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Daniela Cyrta.

Oto prośba rodziców Danielka:

Daniel urodził się 12.08.2009 roku w Otwocku, oceniono go na 10pkt. w skali Apgar. W pierwszej dobie życia zaobserwowano drżenia kończyn górnych i dolnych, krwiak podokostnowy okolicy ciemieniowej prawej oraz wrodzone zapalenie płuc. Dziecko nie przyjmowało pokarmu, często zwracał pokarm. Daniel trafił do CZD w Międzylesiu, gdzie przeprowadzono szereg badań i konsultacji. Okazało się, że syn ma „ring naczyniowy” pod postacią podwójnego łuku aorty, który powodował uciśnięcie i zwężenie dolnej części tchawicy. Decyzją konsylium kardiologiczno-  kardiochirurgicznego został zakwalifikowany do operacji rozdzielenia ringu naczyniowego. Operacja odbyła się 22.09.2009r. Wszystko przebiegło bez powikłań i 1 października wróciliśmy do domu. Danielek został objęty opieką poradni kardiologicznej i neurologicznej CZD.

05.10.2010 roku Daniel trafił do szpitala w Otwocku z powodu pierwszych w życiu drgawek uogólnionych. Wykonano badania EEG i MR głowy i w ostatecznym rozpoznaniu okazało się, że syn cierpi na padaczkę lekooporną. Przez bardzo długi czas toczyliśmy walkę z napadami, których Daniel miał po kilkanaście w ciągu doby. Większość czasu Danielek był praktycznie nieobecny, następował napad i zaraz po nim zasypiał na 2-3 godziny i tak wyglądało nasze życie. Oczywiście cały czas, w przerwie między napadami syn był rehabilitowany, jednak każdy napad drgawkowy degradował mózg i rozwój dziecka. Mimo to nigdy nie zrezygnowaliśmy z walki o naszego ukochanego synka. Pewnego dnia zdarzył się cud i trafiliśmy na wspaniałą panią doktor, która zaproponowała podanie sterydu, gdyż inne leki nie były w stanie powstrzymać napadów. Udało się, napady w 90% zostały zatrzymane, pojawiła się szansa na lepsze życie naszego Danielka. W związku z tym zaczęliśmy bardzo intensywną rehabilitację ruchową, logopedyczną, pedagogiczną i ogólnorozwojową. Z każdym dniem zauważamy malutkie postępy synka w codziennym funkcjonowaniu. Jego bezcenny uśmiech i próby kontaktu z nami są dla nas największym szczęściem, dlatego też nigdy nie zrezygnujemy z walki o nasze kochane dziecko.

Jest niestety jeden ogromny minus tego wszystkiego, a mianowicie koszty rehabilitacji. Staramy się ze wszystkich sił i możliwości zapewnić Danielkowi jak najwięcej zajęć w tygodniu poza tymi, które ma w przedszkolu. Oprócz codziennej rehabilitacji na miejscu uczestniczyliśmy 2 razy w turnusach rehabilitacyjnych. Niestety koszty turnusów są olbrzymie – dwutygodniowy turnus kosztuje około 5000 zł, co znacznie przekracza nasze możliwości finansowe. W tym roku również chcielibyśmy zapewnić Danielkowi wyjazd na taki turnus, ponieważ efekty ciężkiej pracy Danielka na takim turnusie są bardzo widoczne i pomagają mu lepiej funkcjonować w życiu codziennym.

Jesteśmy czteroosobową rodziną tzn. mama, tata, Danielek i 2-letnia siostra Dominika. Jedynym żywicielem rodziny jest mąż, jego zarobki to 2650 zł. netto miesięcznie. Ja musiałam zrezygnować z pracy, żeby zajmować się Danielkiem i w związku z tym pobieram świadczenie i zasiłek pielęgnacyjny w wysokości 1453 zł miesięcznie. Wystarcza nam to na skromne życie, opłaty związane z utrzymaniem mieszkania, kupno żywności i od czasu do czasu na niewielką przyjemność dla dzieci np. nową zabawkę czy książkę.  Pomimo wielu ciężkich chwil a nawet dni w naszym życiu związanych głównie z chorobą i niepełnosprawnością Danielka staramy się godnie i uczciwie żyć i cieszyć się tym co posiadamy. Niestety nie zawsze jest łatwo, ponieważ koszty rehabilitacji i leczenia Danielka pochłaniają znaczną część naszego budżetu domowego, średnio miesięcznie jest to około 1000 – 1200 zł.

Dlatego też zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie finansowe do turnusu, który jest nadzieją dla Danielka, by mógł w miarę możliwości godnie żyć i funkcjonować w naszym społeczeństwie. Gorąco liczymy na Państwa wspaniałomyślność i wielkie serce.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
9170 Cyrta Daniel

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
9170 Cyrta Daniel darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Siemens
Greinplast Sp. z o.o., Krasne
Trade-Trans Spółka Przedsiębiorstwo Spedycyjne – Warszawa