Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Kosowski Filip

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
8803

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2008-08-03

Schorzenie:
zespół Williamsa, nadzastawkowe zwężenie aorty, zwężenie pnia tętnicy płucnej, obniżone napięcie mięśniowe

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Filip urodził się 3 sierpnia 2008 roku. W 3 miesiącu życia lekarze kardiolodzy z warszawskiej kliniki rozpoznali u Niego wady serca – nadzastawkowe zwężenie aorty oraz zwężenie pnia tętnicy płucnej. Te wrodzone wady oraz inne problemy kardiologiczne są typowe dla bardzo rzadkiego schorzenia o podłożu genetycznym – zespołu Williamsa. Jest to choroba ogólnoustrojowa dotycząca przede wszystkim układu krążenia, nerek, wzroku, uzębienia, słuchu oraz zaburzeń metabolicznych. Charakteryzuje się też różnie nasilonymi problemami w rozwoju. Nasz podopieczny ma również problemy neurologiczne, charakteryzujące się obniżonym napięciem mięśniowym, przez które wymaga stałej rehabilitacji oraz specjalistycznego sprzętu medycznego.
W lutym 2010 roku Filip przeszedł operację serca, podczas której lekarze kardiochirurdzy dokonali plastyki zwężenia nadzastawkowego aorty. Okazało się przy okazji, że Jego aorta jest w patologicznym stanie, a do tego że ma mnogie zwężenia tętnic płucnych, których nie da się zoperować. Filip bardzo długo wracał do zdrowia i stanu psychoruchowego przedoperacyjnego.
Obecnie ma 4 lata, a coraz częściej dowiadujemy się o nowych problemach związanych z zespołem Williamsa, o większych potrzebach medycznych i rehabilitacyjnych dla Niego. Na chwilę obecną Filip pozostaje pod opieką poradni kardiologicznej, neurologicznej, nefrologicznej, metabolicznej, laryngologicznej, audiologicznej, okulistycznej, endokrynologicznej, alergologicznej, genetycznej, ortodontycznej oraz rehabilitacyjnej.
Filip jest wesołym i bardzo kontaktowym dzieckiem, jednakże testy psychologiczne wykazują, że Jego rozwój psychoruchowy jest bardzo opóźniony. Dlatego potrzebna jest Mu intensywna, systematyczna i bardzo kosztowna rehabilitacja. Wielką szansą dla Niego jest cykliczne uczestnictwo w turnusach rehabilitacyjno-terapeutycznych. Koszt jednego turnusu to 4500-6000 zł. Filip powinien korzystać z regularnych porad kardiologa, neurologa, logopedy, pedagoga, psychologa oraz brać udział w różnych terapiach, m.in. terapii integracji sensorycznej, sali doświadczania świata.
Ponieważ chłopiec wymaga stałej opieki, rehabilitacji oraz częstych wyjazdów do poradni i klinik, jego 5-osobową rodzinę utrzymuje jedynie ojciec. Łączne koszty leczenia, rehabilitacji, dojazdów i sprzętów dla Filipa przekraczają ich możliwości finansowe. Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą i apelem do wszystkich ludzi i lekarzy o wsparcie, pokierowanie w dalszym leczeniu i rehabilitacji oraz pomoc finansową dla Filipka.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
8803 Kosowski Filip

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
8803 Kosowski Filip darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Jastrzębskie Zakłady Remontowe sp. z o.o.
Polfa S.A. Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne
Nomos sp. z o.o. sp.k.
Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych S.A. – Kielce
ASTER