Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Dziuba Dominika Katarzyna

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
8764

Województwo:
łódzkie

Data urodzenia:
2007-07-08

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, niedosłuch obustronny w stopniu ciężkim, astygmatyzm

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Dominiki Dziuby.

Oto prośba rodziców:

Jesteśmy rodzicami dziewczynki, która jest wcześniakiem urodzonym w 28 tygodniu ciąży. Dominika urodziła się 08.07.2007r w Radomsku z niedotlenieniem. Po urodzeniu przebywała przez 113 dni pod respiratorem na OIT w Łodzi. Z oddziału wypisana z rozpoznaniem: Zespołu zaburzeń oddychania, odmy opłucnej, krwawieniem dokomorowym , retinopatią wcześniaczą, posocznicą i przetrwałym przewodem tętniczym. Jakby tego było mało u córki zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce, niedosłuch odbiorczy w stopniu głębokim, wadę wzroku – astygmatyzm i krótkowzroczność.

Mimo ciężkich początków Dominika nie poddała się i dzielnie walczyła o życie, a teraz wspólnie walczymy o lepszą sprawność każdego dnia. Razem z Dominiką zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc finansową, która pomoże córce w leczeniu i rehabilitacji. Na dzień dzisiejszy Dominika jest pod opieką poradni neurologicznej, okulistycznej, laryngologicznej, rehabilitacyjnej. Musi mieć stałą terapię logopedyczną, pedagogiczną oraz intensywną rehabilitację ruchową. Dominika jest pogodną i zawsze uśmiechniętą dziewczynką, zainteresowaną wszystkim co dzieje się wkoło. Chętnie ćwiczy i małymi krokami, ale systematycznie robi postępy. Jest bardzo ruchliwą dziewczynką, coraz lepiej kontroluje trzymanie głowy i mamy z nią coraz lepszy kontakt, czego wcześniej nie było. Staramy się jak najwięcej ćwiczyć i codzienną rehabilitację wspierać wyjazdami na turnusy rehabilitacyjne.

Aby rehabilitacja była bardziej skuteczna Dominika powinna co 3 miesiące przebywać na turnusie. Jednak koszt turnusu to od 4.800 do 5.500zł. Nasza sytuacja materialna nie pozwala nam na zapewnienie córce tak kosztownej terapii. Ja nie pracuję zawodowo i zajmuję się dziećmi. Dominika wymaga stałej opieki i pomocy we wszystkich czynnościach codziennych. Ma również starszego o dwa lata brata. Mąż pracuje, jednak jego zarobki nie są wystarczające na pokrycie wszystkich potrzeb rodziny, leczenie i rehabilitacja córki jest tak droga. Rehabilitacja, turnusy, leki, dojazdy do poradni specjalistycznych i na zajęcia oraz pomoce potrzebne do pracy z Dominiką przekraczają nasze możliwości finansowe.

Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo wesprzeć finansowo leczenie i dalszą rehabilitację córki. Zdajemy sobie sprawę że nie każdy może pomóc finansowo, ale dużą pomocą będzie dla nas również rozpowszechnienie tego apelu i informacji o Dominice. I choć jeszcze długa droga przed nami to nie tracimy nadziei i wierzymy, że dzięki ciężkiej pracy i systematyczności rehabilitacji nasza córka będzie sprawniejsza i bardziej samodzielna w przyszłości . Z góry dziękuję za zrozumienie i okazaną pomoc.

TYLKO DZIĘKI CIĄGŁEJ REHABILITACJI NIE ZAPRZEPAŚCIMY TEGO, CO DOMINIKA OSIĄGNĘŁA DO TEJ PORY Z TAKIM TRUDEM.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
8764 Dziuba Dominika Katarzyna

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
8764 Dziuba Dominika Katarzyna darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Empik Sp. z o.o., Warszawa
Chemone Polska sp. z o.o.
TEXLAND PL sp. o.o.
MEBLOPOL
Energa S.A. – Gdańsk