Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
8544
Województwo
śląskie
Data urodzenia
1999/11/10
Wodogłowie wewnętrzne, zaburzenia neurorozwojowe, autyzm dziecięcy
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
8544 Jędrach Kamil Piotr darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
8544 Jędrach Kamil Piotr
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Jędrach Kamil Piotr.
Przekaż 1,5% podatkuKamil jest młodym człowiekiem ze zdiagnozowanymi we wczesnym dzieciństwie sprzężonymi zaburzeniami rozwoju. W wieku dwóch lat przeszedł operacyjny zabieg leczenia wodogłowia wewnętrznego, konsultowany również pod kątem glejaka blaszki czworaczej – od tamtej pory jest pod stałą opieką poradni specjalistycznych, między innymi neurologicznej, psychiatrycznej.
W 2002 roku potwierdzona została diagnoza autyzmu. Od tego czasu Kamil przeszedł długą i intensywną drogę różnych terapii.
Niestety, w 2014 roku doszło do nieprawidłowej reakcji na lek neuroleptyczny, co spowodowało czasowy poważny regres w rozwoju Kamila. Od tamtej pory jego bliscy czynią wiele, by wspomóc jego dalszy rozwój.
Obecnie poza terapią ruchową, SI, logopedyczną, prowadzona jest przede wszystkim terapia społeczna, której celem jest jak największe usprawnienie obszaru samodzielności Kamila, wciąż trwa terapia psychologiczno-pedagogiczna, terapia ręki, regularne zajęcia na basenie. Terapia przynosi korzystne, choć powolne efekty.
Kamil korzysta ze wspomnianych wyżej form terapii, uczęszcza do Ośrodka dla Osób z Autyzmem, wskazany byłby również udział w turnusie rehabilitacyjnym, który swoją ofertą zapewniłby Kamilowi kompleksową rehabilitację ruchową oraz specjalistyczną opiekę z zakresu autyzmu.
Koszt wsparcia Kamila – zajęć terapeutycznych, wizyt lekarskich, turnusu, leków, rehabilitacji ruchowej (dojazdów, sprzętu rehabilitacyjnego, basenu, masaży, diety zaleconej przez gastroenterologa) jest wciąż wysoki, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie, gdyż tylko stała, różnorodna i intensywna terapia i stymulowanie różnych obszarów funkcjonowania Kamila, sąt w stanie wspomagać Jego rozwój, w innym przypadku nastąpić może poważny regres.