Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Ciępka Alan Adam

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
833

Województwo:
śląskie

Data urodzenia:
2010-05-04

Schorzenie:
zespół Downa, wada serca, obniżone napięcie mięśniowe

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Alana Adama Ciępki.

Alan urodził się 04.05. 2010r. Gdy miał 2 miesiące zdiagnozowano u niego wrodzoną wadę serca (ubytek przegrody międzykomórkowej w drodze napływu i odpływu, ubytek w części mięśniowej przegrody międzykomórkowej oraz ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu II), a kiedy skończył 3 miesiące Zespół Downa, niedoczynność tarczycy, obniżenie napięcia mięśniowego, zaburzenia rozwoju psychoruchowego. Gdy miał 4 miesiące (10.09.2010) przeszedł operację kardiochirurgiczną, następnym zabiegiem był drenaż jamy bębenkowej obustronny (06.07.2012). W wieku 2 lat stwierdzono wnętrostwo obustronne, co oznaczało dwa kolejne zabiegi. Lecz na tym się nie skończyło: 23.10.2012 r miał usuwany migdał gardłowy i podcięcie migdałka podniebnego. Wszystkie te operacje i zabiegi były robione pod narkozą, co opóźniło jego rozwój psychoruchowy i osłabiło jego odporność.

Alanek wymaga stałej kontroli u różnych specjalistów takich jak: pediatra, neurolog, okulista, dermatolog, ortopeda (ponieważ musi chodzić w specjalnych butach), endokrynolog oraz rehabilitacji. To wszystko odbywa się w Częstochowie, lecz do tego dochodzi kardiolog i audiolog w Katowicach, wiąże się to z ogromnymi nakładami finansowymi. Chłopiec potrzebuje również całodobowej opieki, dlatego właśnie mama poświęciła swoją karierę zawodową, aby się nim zaopiekować. Jedynym żywicielem rodziny jest tata chłopca Nie jest nam łatwo. Alanek potrzebuje wiele różnorodnych specjalistycznych zajęć takich jak: zajęcia logopedyczne (mowa jest bardzo zaburzona jak na jego wiek), dogoterapia oraz zajęcia sensoryczne, na które bez wsparcia finansowego innych osób, rodzice nie mogą sobie pozwolić. W zakresie edukacji Alan chodzi do Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 43 w Częstochowie oddalone od nas ok 15km. Dochodzi również transport prywatny.

Alanek jest cudownym, pogodnym, uśmiechniętym i pełnym energii chłopcem, który uwielbia muzykę, taniec, gry w piłkę i wiele różnych rzeczy, jak normalne dziecko chce funkcjonować. Dlatego pragniemy jako rodzice zapewnić Alankowi jak najlepsze warunki do rozwoju intelektualnego i emocjonalnego, aby w przyszłości mógł normalnie funkcjonować wśród swoich rówieśników. Bardzo prosimy o każde, choćby symboliczne wsparcie, gdyż miłość i cierpliwości rodzicom nie brak, ale niestety środków finansowych – tak.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o jakąkolwiek pomoc finansową na leczenie i rehabilitację Alanka. Żywimy głęboką nadzieję, że zechcecie Państwo pomoc nam w walce z chorobą i przyczynić się do poprawy rozwoju chłopca. Pozostając z wyrazami szacunku, Przesyłamy Wam moc ciepła i radości oraz dziękujemy za poświęcenie odrobiny czasu na przeczytanie naszej prośby.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
833 Ciępka Alan Adam

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
833 Ciępka Alan Adam darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Fundusz Pomocy Dla Pracowników Banku BPH S.A., Kraków
Medical Aid For Poland Fund – London
DOMBUD
Simple
GM Records Wytwórnia Fonograficzna Marek Grela – Warszawa