Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Czyżewska-Drabik Kinga

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
8254

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2004-08-18

Schorzenie:
retinopatia wcześniacza V stopnia - dziecko nie widzi

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Kingi Drabik-Czyżewskiej.

Kinga urodziła się jako wcześniak z bardzo niską wagą urodzeniową (890 gramów). Miała niewielkie szanse na przeżycie, dlatego pierwsze miesiące życia spędziła na Oddziale Intensywnej Terapii w szpitalu w Warszawie. Dzięki pomocy lekarzy wyszła z ciężkiego stanu prawie bez szwanku. Jednak zachorowała na retinopatię wcześniaczą
i pomimo 3 operacji jest dzieckiem niewidomym. Często też wymaga leczenia okulistycznego z powodu nadciśnienia w oku powodującego silne bóle głowy (grozi to jaskrą). Choruje również na alergię wziewną i pokarmową. Na dzień dzisiejszy dziewczynka jest uczennicą szóstej klasy szkoły podstawowej (oddział integracyjny) i piątej klasy szkoły muzycznej, gra na fortepianie, uczęszcza na indywidualne lekcje śpiewu oraz chodzi na zajęcia w chóru w MDK.

W ramach rehabilitacji ruchowej jeździ konno, uczy się pływać. Jest wesołym, zdolnym i chętnym do nauki dzieckiem. Mama stara się zapewnić córce normalne życie i maksymalny dostęp do edukacji, ale wychowuje ją samotnie (tata Kingi nie żyje) i zapewnienie jej wszystkiego, czego potrzebuje, przekracza jej możliwości finansowe. Dzięki ludziom dobrej woli takim jak Państwo, którzy przekazujecie mojej córce swój 1%, ma ona elektroniczną maszynę brajlowską konieczną do nauki, udźwiękowionego laptopa oraz pianino czy brajlowski dyktafon, dzięki czemu może sprawnie przygotowywać się do zajęć.

Mama Kingi nadal nie traci nadziei, że kiedyś będzie możliwa operacja, która sprawi, że Kinga będzie cokolwiek widzieć. Gdy tylko słyszy o jakichś możliwościach, jedzie z córką na konsultację. Kinga była badana we wszystkich renomowanych klinikach w Polsce i jednej za granicą. To wszystko są koszty przekraczające budżet samotnej matki. Dlatego wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o przekazanie 1% podatku na subkonto Kingi w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Z góry serdecznie dziękujemy!


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
8254 Czyżewska-Drabik Kinga

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
8254 Czyżewska-Drabik Kinga darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

MultiProjekt
PBM Południe S.A.
Fundacja Zakłady Kórnickie
BOSSA.pl
Zakład Produkcyjno-Handlowy Uszczelmet, Tuszyma