Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Gral Michał

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
8099

Województwo:
podkarpackie

Data urodzenia:
2006-04-20

Schorzenie:
zespół Downa, wiotkość mięśni kończyn dolnych i górnych, astma oskrzelowa, alergia, kamica woreczka żółciowego, niedoczynność tarczycy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się do Państwa z prośbą o pomoc w leczeniu i rehabilitacji podopiecznego Michałka Gral.

Michałek to 13-letni śliczny chłopczyk cierpiący na Zespół Downa, skoliozę  kręgosłupa piersiowo-lędźwiową (choroba robi postępy), wiotkość mięśni kończyn dolnych i górnych, opóźnienie mowy, niedoczynność tarczycy -Hasimoto, niezborność nadwzroczną obu oczu drugiego stopnia, astmę oskrzelową, alergię. Wada genetyczna, którą Michałek został obarczony nie pozwoli nigdy na całkowite usamodzielnienie, ale praca włożona w jej rozwój psychoruchowy przynosi efekty.

Michałek wymaga stałej opieki oraz intensywnej wieloetapowej rehabilitacji w specjalistycznych ośrodkach oraz indywidualnych zajęć w domu. Michałek porozumiewa się za pomocą komunikacji AAC, werbalnie oraz systemem Mokato. Swój obowiązek szkolny realizuje w OREW w Jarosławiu, należy do harcerstwa, grupy tanecznej SALTATIO, do grupy ProSport, jeździ na zawody z Olimpiad Specjalnych. Chłopiec jest pod stałą opieką neurologa, okulisty, ortopedy, lekarza rehabilitacji, psychologa, logopedy, psychiatry. Proces ten jest długotrwały i wymaga dużych nakładów finansowych, ale przynosi oczekiwane efekty, postępy w rozwoju psychoruchowym. Każdy wyjazd na turnus rehabilitacyjny to krok do przodu dla Michałka. Niestety koszt takiego turnusu to kwota ponad 4000zł i przekracza możliwości finansowe mamy Michałka.

Liczy się każda złotówka. Naprawdę, małe wpłaty również bardzo cieszą, a przede wszystkim Pomagają! Proszę pomóż mi, nie wstydź się wpłacać choćby 50 groszy, bo każdy grosz przybliży mnie do wielkiej zmiany mojego życia. Jeśli nie możesz pomóc, to pomóż w dotarciu do jak największej liczby osób, nie bądź obojętny, udostępnij na swoim profilu to wydarzenie proszę… Masz możliwość wpłacania 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego, dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o przekazanie 1% podatku Michałka. Środki te w całości zostaną przekazane na rehabilitację oraz równie bardzo kosztowne leczenie.

Sytuacja materialna Michałka jest trudna. Wraz z mamą utrzymuje się tylko ze świadczenia pielęgnacyjnego. Mama Michałka ma też pod opieką swojego siostrzeńca w rodzinie zastępczej, którego jest opiekunem prawnym. Szymonek jest po kilkunastu operacjach nóg, jest leczony na martwicę kości udowej. Ze względu na opiekę nad synkiem mama nie może podjąć żadnej pracy zarobkowej. Dlatego też w jej imieniu prosimy Państwa o wsparcie finansowe, dzięki któremu Michałek będzie mógł – tak jak inne, zdrowe dzieci – funkcjonować w miarę samodzielnie. Marzeniem Michałka jest wyjechać na turnus delfinoterapii. Dzięki takiej rehabilitacji Michałek może zrobić postępy w mowie. Pomóżcie Michałkowi w realizacji tych marzeń.

Prosimy o pomoc dla Michała w formie 1% podatku lub darowizny na poniższe konto bankowe.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
8099 Gral Michał

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
8099 Gral Michał darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

GM Records Wytwórnia Fonograficzna Marek Grela – Warszawa
Fundacja Signum
Stalprodukt – Centrostal Kraków sp. z o.o.
Apella S.A.
Fundacja Opiekuńcza IP – Kwidzyn S.A.