Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Bożuchowski Mateusz

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
7974

Województwo:
wielkopolskie

Data urodzenia:
2005-05-01

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce - diplegia spastyczna

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Mateusza Bożuchowskiego.

Mateuszek wraz ze swoim bratem bliźniakiem Szymonkiem urodził się 2 miesiące za wcześnie i – niestety – konsekwencje tego widoczne są do dziś, ponieważ Mateuszek ma rozpoznane mózgowe porażenie dziecięce pod postacią obustronnego porażenia kurczowego (spastyka). Nie chodzi samodzielnie i to jest główny problem, z którym zmaga się od 7 lat. Z tego też powodu potrzebna jest mu pomoc, ponieważ umysłowo i intelektualnie dziecko rozwija się bardzo dobrze. Mateuszek wymaga stałej i specjalistycznej rehabilitacji, która przynosi coraz lepsze efekty. Ponadto przeszedł operacje nóżek (fibrotomia) i dla uzyskania i utrzymania jak najlepszych efektów wymaga teraz bardzo intensywnej rehabilitacji. Dlatego rodzice chcieliby zwiększyć ilość i intensywność zabiegów rehabilitacyjnych. Niestety wiąże się to z ogromnymi nakładami finansowymi.

Mateuszek jest chłopcem bardzo mądrym, błyskotliwym i roztropnym. Ma bardzo dobrą pamięć. Obaj z bratem interesują się muzyką i sportem. Do pełni szczęścia brakuje tylko tego, aby w przyszłości mógł być samodzielny, jak najbardziej sprawny ruchowo i żeby kiedyś mógł zagrać z bratem w piłkę. A dzięki stałej – niestety bardzo kosztownej – rehabilitacji ma taką szansę. Dwutygodniowy turnus w prywatnym ośrodku to koszt ok. 5 000 zł. A Mateuszek potrzebuje, co najmniej 5-ciu takich turnusów w ciągu roku. Do tego dochodzą inne koszty, jak: wizyty lekarskie, prywatna rehabilitacja domowa (1h to koszt ok. 100 zł), hipoterapia, sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny, leki itd. Czyni to ogromną kwotę. Niestety koszty te często przewyższają możliwości finansowe rodziców, gdyż mają na utrzymaniu jeszcze drugiego synka, który ma problemy sensoryczne i u którego podejrzewana jest padaczka. Szymon także wymaga kosztownej terapii. Obydwaj chłopcy mają alergię i problemy ze wzrokiem. Zdrowie i sprawność ruchowa Mateuszka są dla rodziców najważniejsze.

Zwracamy się do ludzi dobrej woli i o otwartych sercach z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu potrzebnych środków na dalszą rehabilitację i leczenie Matusza. Każdy, nawet najmniejszy gest z Państwa strony przybliży Mateuszka do samodzielności i umożliwi mu realizację jego największego marzenia, jakim jest ogromna chęć poruszania się na własnych nóżkach i możliwość samodzielnego radzenia sobie z trudnościami życia codziennego.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
7974 Bożuchowski Mateusz

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
7974 Bożuchowski Mateusz darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Fundacja Ochrony Zdrowia Inwalidów
JM Trans sp. z o.o., Katowice
Neon Efekt Świetlne Urządzenia Reklamowe – Wołomin
WestLB Bank Polska S.A. – Warszawa
BETARD – prefabrykaty budowlane