Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Perkowski Damian

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
7750

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2006-05-27

Schorzenie:
wylew krwi do mózgu

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Damiana Perkowskiego.

Damian w wieku 5,5 tygodnia przeszedł masywny wylew krwi do mózgu, leżał nieprzytomny na oddziale intensywnej terapii prawie tydzień. Lekarze nie dawali większych szans na przeżycie, nie zostawiając najmniejszych wątpliwości, że całkowite wyleczenie z tak ciężkiego stanu jest po prostu niemożliwe. Na szczęście po ponad miesięcznym pobycie w szpitalu został wypisani do domu. Jednocześnie lekarze podkreślali, że stan jego jest zaskakująco dobry biorąc pod uwagę wyniki badań (komputerowa tomografia) i zniszczenia w tkance mózgowej, jakie nastąpiły w następstwie wylewu.

Obecnie ogólny stan Damianka jest nie najgorszy, choć jego motoryka pozostawia wiele do życzenia. Obwód głowy jest zbyt mały (jest poniżej 1-go centyla) jak na jego wiek, co jest efektem ogromnych ubytków tkanki mózgowej, której to brak nie stymuluje kości do przyrostu obwodu,  co w przyszłości może okazać się groźne dla jego zdrowia. Dziecko ma dużą, postępującą wadę wzroku (+5,5 dioptri), astygmatyzm oraz brak widzenia obuocznego. Zniszczona lewa półkula (praktycznie jej brak) ma też wpływ na nieharmonijny rozwój organizmu ze znacznie słabszą prawą stroną, z tego też względu prawe kończyny są bardziej podatne na urazy. Ma znacznie opóźnioną mowę oraz zaburzenia ośrodkowego układu słuchowego. Ma nieprawidłowy zapis EEG i przyjmuje na stałe leki przeciwpadaczkowe, gdyż ryzyko wystąpienia napadu jest duże.

Obecnie Damian pozostaje pod opieką: neurologa, okulisty, logopedy, psychologa oraz licznych pedagogów. Większość zajęć opłacana jest prywatnie. Koszty takiego leczenia są ogromne i wciąż wzrastają, gdyż jest konieczność konsultacji z kolejnymi specjalistami. Damianek ma odroczony obowiązek szkolny i z opóźnieniem rozpoczął naukę w szkole podstawowej z pomocą dodatkowego pedagoga (tzw. „cienia”) opłacanego przez rodziców.

Rodzice wciąż nie ustają we wspomaganiu Damianka w jego trudnej ścieżce życiowej. Jeśli chcą Państwo w tym wysiłku wspomóc prosimy o wsparcie finansowe.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
7750 Perkowski Damian

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
7750 Perkowski Damian darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Fundacja Na Ratunek Dzieciom Zagłębia Miedziowego
Pioneer Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A., Warszawa
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A.
BigBook.pl