Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Gralczyk Julia

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
7064

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2006-09-29

Schorzenie:
epilepsja, refluks żołądkowo-przełykowy, opóźniony rozwój ruchowy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Julii Gralczyk.

Julia urodziła się 29 września 2006 roku.  Od 4 miesiąca życia choruje na epilepsję, w między czasie wykryto jej kilka nawracających chorób takich jak refluks żołądkowo-przełykowy, nadmiary wapnia. Ma za sobą 7 długich i nagłych pobytów w Centrum Zdrowia Dziecka i kilka kontrolnych. Julia nie miała napadów od 3 grudnia 2008.
Ostatni napad spowodowany nieznaną infekcją wirusową był bardzo silny. Napad był wyjątkowo długi z dużym bezdechem i Julcia była wentylowana. Trafiła na OIOM, czyli Oddział Intensywnej Terapii w Centrum Zdrowia Dziecka. Na szczęście w nieszczęściu napad wydarzył się na oddziale Izolacyjnym Centrum w gabinecie zabiegowym przy pielęgniarkach i lekarce, które szybko wezwały oddział ratunkowy i Julcia, jak to się mówi w żargonie, na szczęście nie zatrzymała się. Julcia po napadzie miała duży obrzęk mózgu, który utrzymywał się bardzo długo. Przed napadem zaczynała biegać i mówić pełnymi zdaniami. 2 tygodnie po napadzie nie mogła chodzić i mówiła pojedyncze słowa.

Do tej pory widać skutki tego napadu, który był wynikiem nieznanej infekcji wirusowej. W czasach, gdy media straszą pandemiami, ciągle się obawiamy, kiedy znów uderzy choroba i co może zabrać Julci. Dlatego teraz jej rodzice bardzo dbają o to, aby Julia była zdrowa. W wyniku badań właśnie znów odkryli, że Julcia ma kłopoty z gospodarką wapniową. Jest na specjalnej diecie.
Dzięki funduszom zgromadzonym w zeszłym roku Julia mogła korzystać z intensywnej rehabilitacji. Chodzi z nią na zajęcia 5 razy w tygodniu, nawet po kilka zajęć dziennie m. in. na rehabilitację, integrację sensoryczną, hipoterapię, terapię czaszkowo-krzyżową. Julia ma też zajęcia grupowe (socjalizacja, muzykoterapia) i indywidualne (pedagog, logopeda, rehabilitant). Ciągle czeka na turnus rehabilitacyjny. W tym roku odbyła również część wizyt i badań lekarskich prywatnie bez uciążliwego oczekiwania w długich kolejkach. Julia jest po serii wizyt u stomatologa – ma zabezpieczonych i zaplombowanych 11 ząbków. W efekcie tych wszystkich wysiłków Julia dużo lepiej mówi, umie podskoczyć trzymana za ręce i powoli szykuje się do samodzielnego biegania. Teraz pracuje nad kłopotami z pamięcią, równowagą oraz koordynacją i wyobraźnią przestrzenną.
Dzięki Waszemu 1% mamy możliwość kontynuowania finansowania rehabilitacji oraz innych form terapii niezbędnych dla dalszego rozwoju Julci.

Rodzice bardzo boją się o dalszy rozwój Julii, trudno przewidzieć jaki przebieg będzie miała ta choroba, ale starają się walczyć z czarnymi myślami, patrzą jasno w przyszłość i cały czas walczą o ich dziecko. A otuchy dodaje im Wasze wsparcie.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
7064 Gralczyk Julia

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
7064 Gralczyk Julia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Nadleśnictwo Kaliska
Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Franciszka Stefczyka, Gdynia
Biprocemwap S.A.
Ebejot Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Inwestcyjno-Budowlane, Warszawa
Werner Kenkel Spółka z o.o. – Krzycko Małe