Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Falęcka Alicja

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
6598

Województwo:
pomorskie

Data urodzenia:
2004-01-29

Schorzenie:
ostra białaczka limfoblastyczna powikłana niedowładem kończyn dolnych po porażeniu

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z muprzejmą prośbą o wsparcie dalszego leczenia Alicji Falęckiej.

Alicja jest po leczeniu ostrej białaczki limfoblastycznej.Całe dwuletnie leczenie chemią oraz różnorodnymi lekami doprowadziło do wielu wyniszczeń organizmu i wciąż nowo pojawiającymi się skutkami ubocznymi. Poważnym  powikłaniem było porażenie kończyn dolnych, w wyniku którego przez trzy miesiące dziewczynka nie chodziła. Do dnia dzisiejszego musi uczestniczyć w intensywnej rehabilitacji, która ma na celu wyrobienie i wzmocnienie mięśni brzucha, czworogłowych uda oraz poprawę wiotkości ciała. Po badaniu densytometrycznym kości okazało się, że nastąpiło duże wypłukanie wapnia w kościach i stwierdzono, że Alicja ma osteopenię, czyli stan przed osteoporozą. Ubytki uzupełniane są lekami jak i ciężką rehabilitacją dziecka w miarę możliwości. Kolejnym ciężkim powikłaniem było ostre zapalenie trzustki zakończone dwoma operacjami. W ostatnich badaniach USG wciąż widoczne jest poszerzenie przewodu trzustkowego, dlatego dziewczynka pozostaje pod ciągłą opieką lekarza gastrologa.

W wyniku podawania chemii dożylnej u Ali wystąpił napad drgawkowy. Po badaniach TK i EEG lekarz neurolog stwierdził padaczkę i do dnia dzisiejszego nasza podopieczna przyjmuje leki przeciwpadaczkowe.

Alicja zakończyła leczenie chemioterapią, jednak wciąż boryka się z wieloma powikłaniami, przyjmuje dużo leków, ma obniżoną odporność, problemy z wątrobą i nerkami. Pozostaje pod opieką wielu poradni specjalistycznych  przy AM w Gdańsku: neurolog, gastrolog, nefrolog, endokrynolog, hematolog, kardiolog – ze względu na pozostałości skrzepu w przedsionku serca.

Alicja jest dzieckiem bardzo radosnym. Przeszła ostatnio badania w poradni rozwojowej i została zakwalifikowana na wspomaganie wczesnoszkolne, aby zapobiegać specyficznym deficytom rozwojowym i korygowanie tych, które są następstwem choroby. Ma duże problemy ze sprawnością grafomotoryczną oraz z zapamiętywaniem. W wyniku wszystkich znieczuleń, jakim była poddana w trakcie leczenia (około 20 w ciągu 1 roku), jej mózg do tej pory nie jest w stanie pracować jak u zdrowego dziecka. Ze względu na słabą wymowę rozpoczęła intensywną, prywatną terapię logopedyczną.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie poprzez darowizny oraz przekazanie 1% podatku na dalsze leczenie i rehabilitację naszej podopiecznej.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
6598 Falęcka Alicja

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
6598 Falęcka Alicja darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

IDMSA Dom Maklerski
Gourmet-Foods Spółka z o.o. – Warszawa
Nomos sp. z o.o. sp.k.
Biomed-Centrum Sp.j., Katowice
PBM Południe S.A.