Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Gągolewska Zuzanna

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
6398

Województwo:
łódzkie

Data urodzenia:
2005-04-02

Schorzenie:
zespół Westa, mózgowe porażenie dziecięce, encefalopatia niedotleniowo-niedokrwienna

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom ,,Zdążyć z Pomocą’’ zwraca się do Państwa z prośbą o pomoc dla naszej podopiecznej Zuzanny Gągolewskiej.

Zuzia urodziła się zdrową i pełną energii dziewczynką. Niestety gdy skończyła 8 miesięcy zachorowała na lekooporną padaczkę (Zespół Westa), gdzie dzienna ilość napadów sięgała do ponad 60-ciu. Zuzanka skończyła 11 lat i do dziś zmaga się z padaczką, nadal nie siedzi i nie chodzi, jest dzieckiem zupełnie leżącym. Porażenie kończyn górnych i dolnych oraz przykurcze uniemożliwiają w pełni rąk i nóg.

Dziecko ma zaburzone funkcje gryzienia i żucia, co utrudnia spożywanie posiłków. Jej obniżony układ odpornościowy często prowadzi do niewydolności płuc w połączeniu z brakiem odruchu kaszlu, który u Zuzi staje się zagrożeniem życia. Nasza podopieczna w wyniku tych wszystkich nieprawidłowości wymaga nie tylko całodobowej opieki drugiej osoby, ale również niezbędny jest jej sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny. Priorytetowym zakupem jest kamizelka drenażowa The Vest, koszt nowej kamizelki wynosi 32 tys. zł. Jest to system oczyszczania dróg oddechowych. Urządzenie to składa się z nadmuchiwanej kamizelki podłączonej do generatora impulsów powietrza, który gwałtownie nadmuchuje kamizelkę i wypuszcza z niej powietrze. Powoduje to łagodne ściśnięcie i rozluźnienie klatki piersiowej, wymuszając przepływ powietrza w płucach. Proces ten powoduje przenoszenie śluzu do głównych dróg oddechowych, skąd można go usunąć, wywołując kaszel. DLA ZUZI TO SPRZĘT NIEZBĘDNY. Każde zapalenie płuc, które Zuzia przechodzi staje się horrorem dla rodziców dziecka z powodu ciężkiej niewydolności oddechowej.

Zuzia mimo choroby i wielu przeciwności losu jest dzielną i wytrwałą dziewczynką, która współpracuje z wieloma specjalistami: psychologiem, pedagogiem, logopedą, rehabilitantem, neurologiem. Mimo intensywnej rehabilitacji nadal czeka ją jeszcze bardzo  dużo ciężkiej pracy, by mogła, choć trochę funkcjonować samodzielnie. Potrzebna jest jej długotrwała, systematyczna i niestety bardzo kosztowna rehabilitacja oraz leczenie. Dlatego zwracamy się z wielką prośbą o wsparcie finansowe dla Naszej podopiecznej, które pomoże zgromadzić środki przede wszystkim na zakup nowego sprzętu,  jak również na dalsze leczenie dziecka. Każda, nawet najmniejsza kwota, to niezwykle cenna pomoc dla Zuzi.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za ten piękny gest, jakim jest chęć niesienia pomocy dziecku.

Więcej informacji na temat Zuzi i jej choroby znajdziecie Państwo na stronie Zuzi www.stronazuzi.pl

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
6398 Gągolewska Zuzanna

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
6398 Gągolewska Zuzanna darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

LIDEX – Centrum Tłumaczeń i Obsługi Konferencji
IBA Bioton
PKM DUDA
Stroer Media Sp. z o.o. Sp.k., Warszawa
BOSSA.pl