Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Bitniok Borys

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
6395

Województwo:
małopolskie

Data urodzenia:
2005-06-15

Schorzenie:
autyzm wczesnodziecięcy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Borysa Bitnioka.

Mama Borysa napisała:

Nie jest łatwo zwracać się o pomoc – przecież nie brakuje nam na chleb, mamy gdzie mieszkać…, ale chodzi o nasze ukochane dziecko, dlatego ośmielamy się prosić…. Na jego rehabilitację ciągle brakuje pieniędzy, bo wszystko, co do tej pory osiągnął, to zasługa szeregu zajęć i terapii- nierefundowanych przez NFZ. Borys ma autyzm.

Borys urodził się zdrowy, dostał 10 punktów w skali Apgar. Dobrze rozwijał się przez dwa lata, potem nagle nastąpił regres, przyszła choroba… Borys przestał zauważać rodziców, ciągle płakał, przestał mówić, zamknął się w sobie, nie pozwalał się dotknąć. Strasznie to bolało… rodzice uważali, że stracili dziecko.

Dziś Borys pokonał już wiele barier wynikających z autyzmu, ale wciąż wielką barierą w kontaktach z innymi ludźmi jest to, że nie mówi. Ma olbrzymie nadwrażliwości w obrębie głowy oraz stóp i dłoni- strzyżenie włosów to ogromny wysiłek. Źle znosi niektóre dźwięki, które dosłownie przynoszą mu ból. Robi jednak postępy! Autystyczne dziecko nigdy nie będzie całkiem zdrowe, ale autysta, u którego zastosowano dobre terapie może jako dorosły człowiek samodzielnie funkcjonować, sam się utrzymać. To jest największe marzenie rodziców – aby ukochany syn był samodzielny, kiedy ich zabraknie.

Robią co w ich mocy, ale oszczędności już dawno się wyczerpały, na bieżącą terapię nie wystarcza pieniędzy. Godzina z terapeutą to od 70-90 zł, dziecko z autyzmem powinno mieć ich 40 tygodniowo. Turnus rehabilitacyjny to koszt 6000- 8 000 zł, Borys powinien uczestniczyć co najmniej w dwóch w ciągu roku. Teraz priorytetem jest mowa. Rodzice oszczędzają na wszystkim, zbierają nakrętki, ale to za mało. Dzięki rodzinie i pomocy Ludzi Dobrej Woli oraz ich otwartym sercom udało się już zebrać ponad połowę kwoty na delfinoterapię na Krymie- koszt to ok. 12 000 zł – dzięki niej Borys ma szanse zacząć mówić! Borys ma czteroletnią siostrzyczkę, której największym marzeniem jest rozmowa z bratem…

Ostatnio rodzice zaczęli leczenie biomedyczne, lekarz prowadzący twierdzi, że problem Borysa polega na zatruciu metalami ciężkimi, jest na to potwierdzenie w badaniach. Planują odtrucie Borysa-,koszt jednak jest bardzo wysoki- jedna buteleczka preparatu to ok. 150 euro, potrzeba ich co najmniej cztery. Dodatkowe suplementy oraz preparat stymulujący wytwarzanie połączeń neuronowych w mózgu to koszt ok. 400 zł za opakowanie. Do tego inne codzienne suplementy oraz terapie.

Borys robi postępy, dlatego prosimy o wsparcie działań, które przynoszą efekty! Dziękujemy Państwu za pomoc w przywracaniu Borysa do „naszego świata”.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
6395 Bitniok Borys

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
6395 Bitniok Borys darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

BOSSA.pl
home.pl
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego
Gazeta Bankowa
GlaxoSmithKline Polska