Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Barszcz Jan Karol

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
6147

Województwo:
lubelskie

Data urodzenia:
2003-08-01

Schorzenie:
autyzm dziecięcy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Jana Barszcza chorego na autyzm dziecięcy.

Oto jak tata opisuje postępy Jasia i sytuację rodziny:

Opieka. Aktualnie Jaśkiem zajmuje się głównie tata. Wieczorami, w ramach własnej praktyki psychologa, przyjmuje na zasadach charytatywnych osoby potrzebujące w Bychawie. Mama zmodyfikowała swoją działalność gospodarczą i aktualnie, jako terapeuta zajęciowy, świadczy w Lublinie tzw. specjalistyczne usługi opiekuńcze, pomagając głównie osobom z chorobą psychiczną bądź niepełnosprawnym intelektualnie.

Finanse. W 2015r nasze łączne dochody wynoszą ok. 3300zł/mc, zaś wydatki związane z pomocą dla Janka to ok. 1800zł/mc – obejmują przede wszystkim finansowanie diety, terapii i edukacji.

Dieta. Z powodzeniem po wielu latach, wdrożyliśmy produkty mleczne (oprócz mleka). Uczyniliśmy też początek w zakresie wychodzenia z diety bezglutenowej – w związku z Pierwszą Komunią Świętą, która miała miejsce w tym roku. Podajemy poza tym 2-3 suplementy diety, co jest wielką różnicą w porównaniu z poprzednimi latami, kiedy to Jaś potrzebował ich o wiele więcej.

Leczenie. Nie leczymy Jasia, gdyż nie było takiej potrzeby. Odwiedzaliśmy jedynie lekarza rodzinnego, w sprawie sporadycznie pojawiających się objawów alergicznych.

Edukacja.  Oczkiem w głowie rodziców jest edukacja i na niej głównie się teraz skoncentrowaliśmy. Jaś uczęszcza do klasy czwartej szkoły podstawowej, ucząc się w szkole masowej, położonej na wsi. Objęty jest kształceniem specjalnym i w jego ramach pomaga mu w trakcie lekcji, oprócz nauczyciela, dodatkowa osoba – psycholog. W tym roku funkcję psychologa pełni tata. W tym okresie, we współpracy z nauczycielami, udało się wyeliminować trudne zachowania. Jasia oraz skoncentrować jego uwagę na toku lekcji. Dzięki temu mogliśmy skupić się na nauce. Ponadto, udało się doprowadzić do sytuacji, gdzie na niektórych przedmiotach Jaś radzi już sobie samodzielnie, w obecności jedynie nauczyciela. Program oraz wymagania dostosowane są do indywidualnych możliwości Jasia, które są niższe niż rówieśników. W ramach podnoszenia kwalifikacji tata zapisał się na studia podyplomowe: ” Wspieranie rozwoju osób z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi w kształceniu integracyjnym i ogólnodostępnym”.

Terapia. We wrześniu 2015r, po wielu latach, zakończyliśmy terapię Jasia, koncentrując się na edukacji. Działania terapeutyczne mają miejsce w ramach zajęć rewalidacyjnych w szkole oraz podczas pracy wspomagającego psychologa. Jak się wydaje, Jaśkowi to wystarcza i nie potrzebuje już tak intensywnej pomocy terapeutycznej jak w poprzednich latach.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
6147 Barszcz Jan Karol

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
6147 Barszcz Jan Karol darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Franciszka Stefczyka, Gdynia
Kaufland Polska Markety sp. z o.o.
IDMSA Dom Maklerski
Fundacja Signum
Bruk-Bet – Żabno