Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
611
Województwo
mazowieckie
Data urodzenia
1998/04/24
przepuklina oponowo-rdzeniowa
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
611 Grzegrzółka Małgorzata darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
611 Grzegrzółka Małgorzata
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2024, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Grzegrzółka Małgorzata.
Przekaż 1,5% podatkuU Małgosi zdiagnozowano: przepuklinę oponowo-rdzeniową odcinka lędźwiowo-krzyżowego (otwartą),
myelomeningocele/spina bifida na poziomie L4-L5-S…, niedowład wiotki kończyn dolnych, wodogłowie (założona zastawka komorowo-otrzewnowa – Z98/Q03), konieczność korekcji stopy lewej. Już w pierwszej dobie życia Małgosia przeszła operacyjną repanację kręgosłupa (diagnoza: G82/Q05). Od tego czasu wymaga stałej, wielospecjalistycznej opieki.
Małgosia jest pod kontrolą poradni neurochirurgicznej, ortopedycznej, urologicznej oraz rehabilitacji neurologicznej. Korzysta z opieki zakładów specjalizujących się w sprzęcie ortopedycznym – codziennie używa ortez typu KAFO ADULT LAMINACJA Z2 (sztywne), które umożliwiają jej funkcjonowanie.
Rehabilitacja towarzyszy jej od pierwszych dni życia. Przeszła niezliczone turnusy rehabilitacyjne, a codzienną terapię kontynuowała w domu, pod opieką mamy, która podczas wyjazdów rehabilitacyjnych uczyła się, jak ćwiczyć z Małgosią.
Trudno opisać 26 lat nieustannej walki o zdrowie, ale przełom nastąpił w 9. roku życia, kiedy zajęcia na basenie w Centrum Zdrowia Dziecka przerodziły się w coś więcej niż tylko rehabilitację – w prawdziwą pasję. Małgosia odkryła w sobie miłość do pływania. Co ważne, specjaliści, pod których opieką pozostaje, podkreślali, że pływanie może być dla niej najlepszą formą rehabilitacji.
Tak zaczęła się jej przygoda ze sportem wyczynowym, która trwa do dziś:
– 20-22.05.2016 – Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Tychach – Małgosia zdobywa tytuł Mistrzyni Polski w kategorii grupy S8.
– Sierpień 2018 – San Cugat, Hiszpania – wyjazd na międzynarodowe zawody World Para Swimming (WOS) sancioned IOSD Championships. Zdobywa brązowy medal w stylu motylkowym w grupie S8.
– Wielokrotna brązowa i srebrna medalistka Mistrzostw Polski Seniorów w grupie S8.
Kolejne lata to ogromne wyzwania: łączenie nauki w szkole, na studiach z intensywną rehabilitacją i treningami. Był to czas ogromnej pracy, wyrzeczeń i determinacji.
Dziś Małgosia jest już magistrem filologii angielskiej o specjalności biznes i translatoryka.
Czy nadal pływa? Tak! Małgosia wciąż z pasją trenuje. Spędza również dużo czasu na siłowni, przygotowując się do kolejnych zawodów. Jednocześnie, pływanie pozostaje dla niej sportem, ale też skuteczną formą rehabilitacji. Dzięki regularnym treningom wzmacnia poszczególne partie mięśni, co ma ogromne znaczenie w codziennym funkcjonowaniu i łagodzeniu skutków schorzenia oraz powikłań zdrowotnych.