Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Filipek Łukasz

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
5937

Województwo:
warmińsko-mazurskie

Data urodzenia:
2008-01-31

Schorzenie:
przepuklina oponowo-rdzeniowa okolicy krzyżowo-lędźwiowej, pęcherz neurogenny, wodogłowie, wnętrostwo obustronne, niedowład kończyn dolnych z ustawieniem piętowym stóp

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Łukasza Filipa.

Łukasz urodził się w styczniu 2008r. z wrodzoną wadą rozwojową – rozszczepem kręgosłupa odcinka krzyżowo-lędźwiowego, wodogłowiem. Zdiagnozowano u niego: niedowład kończyn dolnych z ustawieniem piętowym stóp, pęcherz neurogenny, wnętrostwo obustronne. Obecnie ma zwichnięcie i podwichnięcie stawów biodrowych, padaczkę, opóźniony rozwój psychoruchowy, braki w nauce mowy i umiarkowany stopień upośledzenia umysłowego. Łukasz przeszedł: operację zamknięcia przepukliny i wstawienie zastawki mózgowo-otrzewnej oraz wprowadzenie jąder do moszny. Brał udział w kilku turnusach rehabilitacyjnych. Co drugi dzień jeździ na zajęcia rehabilitacyjne i masaże do Giżycka. Dziecko uczęszcza do przedszkola integracyjnego i na zajęcia do Ośrodka Wychowawczo-Edukacyjnego w Węgorzewie. Często jeździ na badania i konsultacje lekarskie do Olsztyna, Otwocka i Białegostoku.

Za okazaną przez Państwa pomoc finansową bardzo dziękujemy. Dzięki niej Łukasz mógł skorzystać z częstej rehabilitacji, co wpłynęło na poprawę jego stanu zdrowia. Potrafi już w aparatach tulejkowo-goleniowych na podudzia przejść kilkadziesiąt metrów samodzielnie, nastąpił znaczny rozwój mowy. Łukasz jest pogodnym dzieckiem, pełnym zapału i uporu w dążeniu do celu. Ze względu na tak poważne choroby, wymaga całodobowej opieki i codziennej rehabilitacji. Wiąże się to z ogromnymi nakładami finansowymi, przekraczającymi skromne możliwości rodziny. Z tego powodu jesteśmy zmuszeni zwrócić się o pomoc i wsparcie konieczne, by Łukasz mógł kontynuować niezbędne leczenie. Tylko dzięki stałej rehabilitacji jest nadzieja, że uzyskaną sprawność utrzyma, a w przyszłości będzie bardziej samodzielny.

Łukasza czeka jeszcze wiele zabiegów oraz długie lata leczenia i rehabilitacji. Codziennie rodzice wykonują z nim zalecane ćwiczenia usprawniające. Jego stan zdrowia wymaga częstych wyjazdów do specjalistów, na badania, konsultacje i rehabilitację. Łukaszek ma młodszego brata, który jest również niepełnosprawny i potrzebuje rehabilitacji. Bardzo trudna jest sytuacja całej rodziny, gdyż podobnie jak dzieci są osobami niepełnosprawnymi, utrzymującymi się ze skromnych rent chorobowych i zasiłków otrzymywanych na dzieci.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc finansową na pokrycie kosztów leczenia, rehabilitacji oraz zakupu artykułów medycznych i higieniczno-pielęgnacyjnych, a także niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego, ortopedycznego i edukacyjnego dla Łukasza. Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o zrozumienie skomplikowanej sytuacji i w miarę możliwości wsparcie finansowe. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
5937 Filipek Łukasz

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
5937 Filipek Łukasz darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

MuszyniankaSpółdzielnia Pracy
TiM S.A., Bielsko Biała
Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A.
Ebejot Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Inwestcyjno-Budowlane, Warszawa
Runotex