Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Baumgart Marcin

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
5868

Województwo:
zachodniopomorskie

Data urodzenia:
1995-05-26

Schorzenie:
niedorozwój szczęki, brak zawiązków zębów stałych w przednim odcinku szczęki i żuchwy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Zwracamy się z prośbą do Szanownych Państwa o przyłączenie się do akcji gromadzenia środków na leczenie i rehabilitację dla naszego podopiecznego Marcina Baumgart z Kołobrzegu.

 

Marcinek urodził się jako zdrowy chłopiec. W szpitalu, zaraz po przyjściu na świat, został zakażony tzw. sepsą. W jednym momencie życie tego chłopca stanęło pod wielkim znakiem zapytania i w ogromnej mierze zawdzięcza je matce, która z trudem walczyła o jego przetrwanie. Głównymi następstwami przebytej przez Marcinka choroby są: upośledzenie umysłowe, zniekształcenie układu kostnego, brak zawiązków zębów.

 

Lewa strona układu kostnego Marcinka rośnie dużo wolniej niż prawa. Z tego powodu Marcinek regularnie przechodzi przez bolesne i skomplikowane zabiegi wydłużenia kości. Cały czas konieczna jest ciągła rehabilitacja wydłużonych kości. Ze względu na opóźnienie w rozwoju niezbędne jest też kształcenie specjalne. Ponadto, Marcinek musi być poddawany skomplikowanemu leczeniu ortodontycznemu polegającemu na zakładaniu specjalnych płyto-protez na obie szczęki, które mają za zadanie je rozciągnąć. Stan zdrowia Marcinka wymaga kontynuowania tego typu leczenia co najmniej do ukończenia przez niego lat 18. Następnie przewidziane jest leczenie protetyczne, uzupełnienia dziąseł oraz zębów.

 

Narodowy Fundusz Zdrowia nie gwarantuje Marcinkowi leczenia w zakresie w jakim jest to niezbędne. Pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji przekracza możliwości finansowe matki chłopca, dlatego prosimy Państwa o pomoc. Każda ofiarowana złotówka daje Marcinkowi szansę na przynajmniej częściowy powrót do zdrowia, na samodzielność życiową i edukację.

 

PIENIĄDZE NA POMOC DLA MARCINKA MOŻNA WPŁACAĆ NA PODANE PONIŻEJ KONTO.

KAŻDY MOŻE DAĆ MARCINKOWI SWOJĄ MAŁĄ CEGIEŁKĘ SZCZĘŚCIA. MAMY NADZIEJĘ, ŻE WŁĄCZĄ SIĘ W TĘ POMOC RÓWNIEŻ PRZEDSIĘBIORCY – POMAGAJĄC TEMU CHOREMU DZIECKU MOGĄ ODPISAĆ TO SOBIE OD PODATKU.

Pamiętajmy także , że w okresie rozliczania się z fiskusem 1 % naszego podatku możemy przeznaczyć na rzecz organizacji pożytku publicznego. W walce z chorobą pomóżmy Marcinkowi z Kołobrzegu, wspierając Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
i wpłacając pieniądze na konto Marcinka.

WSZYSTKIM DAROCZYŃCOM, LUDZIOM DOBREJ WOLI ORAZ INSTYTUCJOM Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
5868 Baumgart Marcin

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
5868 Baumgart Marcin darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

EADS
BENQ
Metalkas sp. z o.o., Bydgoszcz
BETARD – prefabrykaty budowlane
Timex S.A. – Warszawa