Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Filiks Zenon Józef

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
5622

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
1979-03-15

Schorzenie:
ataksja móżdżkowa

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Zenona Filiks.

W roku 2005 tj. w wieku 25 lat u naszego podopiecznego zdiagnozowano chorobę SCA1 tzw. ataksję rdzeniowo-móżdżkową. Jest to choroba będąca efektem błędu w kodzie genetycznym. Jej przebieg jest zbliżony do choroby SM – stwardnienia rozsianego, jednak nie są to choroby tożsame. Ataksja jest chorobą mniej powszechną, słabiej zdiagnozowaną, a przez to trudniejszą w leczeniu. Choroba ta postępuje bardzo szybko, jej główne objawy to: trudności z poruszeniem się, utrzymaniem równowagi, mówieniem, przełykaniem, widzeniem i inne.
W styczniu 2011r. Zenek przeszedł ostre zapalenie płuc, przez 3 tygodnie był hospitalizowany. Choroba i hospitalizacja spowodowały znaczne pogorszenie jego stanu zdrowia i nasilenie objawów. Od momentu wyjścia ze szpitala nasz podopieczny porusza się na wózku inwalidzkim, ma również duże trudności w wykonywaniu codziennych podstawowych czynności pielęgnacyjno-wegetacyjnych, które do momentu przed hospitalizacją jeszcze w dużym stopniu wykonywał samodzielnie. Życie Zenka uległo znacznemu pogorszeniu i konieczna jest stała, codzienna rehabilitacja. Na chorobę nie wymyślono jak dotychczas skutecznej terapii farmakologicznej. Codzienną pomocą jest suplement diety, który spowalnia postęp choroby tj. koenzymu Q10. Nasz Podopieczny musi go przyjmować codziennie w dużych dawkach tj. ok. 800-1200 mg.

Najskuteczniejszym leczeniem byłoby poddanie się operacji, na dzień dzisieszy przeprowadzanej tylko w Chinach, polegającej na przeszczepie komórek macierzystych. Z tej formy leczenia skorzystało już wiele osób. Niestety jego koszty są ogromne- oprócz samej operacji, są to koszty podróży i pobytu w Chinach. Dla Zenka i jego rodziny jest to suma nieosiągalna. Dzięki Państwa pomocy być może nasz podopieczny będzie miał szansę skorzystania z tej formy leczenia.

Państwa pomoc pozwoli także na częstsze korzystanie z płatnych wizyt rehabilitanta oraz leki, a także udział w turnusach rehabilitacyjnych, bez konieczności oczekiwania na termin w ramach NFZ.  Za każdą okazaną pomoc z góry – w imieniu Zenka-dziękujemy!


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
5622 Filiks Zenon Józef

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
5622 Filiks Zenon Józef darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Timex S.A. – Warszawa
Bank BPH
BigBook.pl
Italian Fashion
Hellenic – Passion for Excellence