Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Chruściel Michał

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
4775

Województwo:
świętokrzyskie

Data urodzenia:
2003-09-11

Schorzenie:
wirusowe zapalenie mózgu opryszczkowe, padaczka lekooporna

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z pomocą dla Michała Chruściel.

Michałek ma 9 lat. Kiedy przyszedł na świat był zdrowym, pięknym i silnym chłopcem… aż do feralnego początku 2004 roku. Wtedy po jednej z zalecanych szczepionek organizm został osłabiony, z tego uaktywnił się wirus opryszczki, który w przeciągu kilkunastu dni zmienił życie chłopca w pasmo nieszczęść i cierpień. Zachorował na wirusowe zapalenie mózgu, co później skutkowało lewostronnym niedowładem, a do dziś zmaga się z atakami epilepsji. Początkowo nie dawano mu żadnych szans na przeżycie, lecz on walczył… żył ze świadomością, że warto żyć. Żyć dla siebie, rodziców, brata, przyjaciół – ŻYĆ DLA LUDZI!

W tych krytycznych chwilach widział jak jego rodzice i bliscy cierpią, jak robią wszystko, by mu pomóc. Już wtedy zdał sobie sprawę, jak wiele dla nich znaczy. Dziś ma już 9 lat, wie jak ciężka i długa jest droga do wyleczenia schorzenia, że wymaga ono wielu wyrzeczeń i czasu, by go pokonać. Do dziś trwa długotrwały proces jego leczenia, a żadne z leków nie są skuteczne na dłużej w walce z chorobą. Dziennie nęka go kilka ataków epilepsji, ale najgorsze są noce, kiedy padaczka niestety nie zasypia i ataki również się powtarzają …to tak na zaoranym polu rośnie kwiatek, który tyle, co wyrośnie zostaje złamany poprzez huragan lub burze (ten kwiatuszek to jego rozwój a burza to padaczka).

Michał poddawany jest ciągłej i intensywnej rehabilitacji oraz pracy z terapeutami. Droga do tego, by mógł być zdrowym dzieckiem jest daleka i kosztowna, ale wierzy, że jest szansa na wyzdrowienie. Dużo ma do nadrobienia w stosunku do swoich rówieśników, ale nie spocznie póki ma nadzieję, że będzie lepiej, a wie, że nadzieja odchodzi ostatnia, dlatego zrobi wszystko, by kiedyś móc pomagać innym.

Prosimy, aby Państwo pozwolili mu z tej szansy skorzystać by móc pomagać innym, by być zdrowym i zwyciężyć chorobę, która nim zawładnęła.

 

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
4775 Chruściel Michał

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
4775 Chruściel Michał darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Chemone Polska sp. z o.o.
Nadleśnictwo Kaliska
Fundacja Agory
Porty Lotnicze PP – Warszawa
Polski Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych