Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Wojewodzic Krzysztof

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
4709

Województwo:
śląskie

Data urodzenia:
2004-06-23

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc finansową na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji Krzysia.

Krzyś jest wcześniakiem, urodził się niespodziewanie w 32 tygodniu ciąży. Na skutek niedotlenienia okołoporodowego, wylewów śródczaszkowych oraz wcześniactwa doszło do uszkodzeń mózgu. Dziś Krzyś ma mózgowe porażenie dziecięce.

Od pierwszego do czwartego miesiąca życia Krzyś był prowadzony metodą Vojty. Później włączono metodę NDT Bobath, którą jest rehabilitowany do dziś. Dodatkowo rehabilitanci włączają elementy innych metod jak SI czy PNF. Krzyś uczestniczył w turnusach rehabilitacyjnych i delfinoterapii. Jest pod opieką wielu specjalistów.

Dzięki wsparciu wielu osób, 24 listopada 2009 udało się przeprowadzić w Saint Louis Children’s Hospital Center for Cerebral Palsy Spasticity operację Selective Dorsal Rhizotomy. Została ona przeprowadzona przez najlepszego specjalistę na świecie dr TS Park. Po operacji ruchy Krzysia są o wiele łatwiejsze. Łatwiej mu manipulować rączkami. Poprawiło się siedzenie i stanie. Rehabilitacja stała się dla niego łatwiejsza. Ale jeszcze wiele pracy przed nim.

Krzyś w najbliższym czasie przejdzie ortopedyczną operację korekcji bioder. Obecnie Krzyś potrafi robić kroki przy pomocy chodzika. We wrześniu 2010 zaczął sam siadać. W przyszłości dzięki systematycznej rehabilitacji ma szansę chodzić o kulach. Jego rodzice wierzą, że po kilku latach intensywnej pracy będzie chodził samodzielnie, ale nie byłoby to możliwe bez operacji i rehabilitacji.

Program terapii Krzysia przewiduje intensywną rehabilitację w domu oraz 5 razy w tygodniu terapię przeprowadzaną przez specjalistów. Terapia 5 razy w tygodniu w gabinetach w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu to 390 zł tygodniowo (2 x 60 zł, 3 x 90 zł.) Koszt turnusu rehabilitacyjnego w Ośrodku Zabajka 2 to 5000 zł. Koszt delfinoterapii to około 7000 zł. Dodatkowo Krzyś wymaga zaopatrywania na bieżąco w sprzęt rehabilitacyjny i ortezy.

Każda kwota wpłacona na konto fundacji z podaniem nazwiska Krzysia zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację naszego podopiecznego. Każda złotówka przybliży go do spełnienia jego największego marzenia: aby chodzić. Dla zdrowych ludzi to takie proste, a dla Krzysia to bardzo długa droga.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
4709 Wojewodzic Krzysztof

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
4709 Wojewodzic Krzysztof darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

home.pl
BAYER Sp. z o.o., Warszawa
Info-Ekspert Sp. z o.o., Warszawa
Fundacja Polska Miedź
International Paper