Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
45650
Województwo
mazowieckie
Data urodzenia
2020/09/06
padaczka, afazja motoryczna
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
45650 Świętochowski Jakub Mińsk Mazowiecki darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
45650 Świętochowski Jakub Mińsk Mazowiecki
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2024, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Świętochowski Jakub Mińsk Mazowiecki.
Przekaż 1,5% podatkuJakub od najmłodszych lat miał trudności z mówieniem i komunikacją z nami, rodzicami. Początkowo sądziliśmy, że to kwestia czasu i wraz z rozwojem mowy wszystko się unormuje. Niestety, po ukończeniu drugiego roku życia sytuacja nie uległa poprawie.
Zaczęliśmy szukać pomocy u specjalistów i wykonywać liczne badania, próbując znaleźć przyczynę braku postępów w rozwoju mowy. Ostatecznie Jakub otrzymał diagnozę: specyficzne zaburzenia mowy. Niestety, lekarze nie byli w stanie wskazać jednoznacznej przyczyny tego stanu, dlatego zlecono również badania genetyczne, by poszukiwać dalej przyczyny tej niepełnosprawności.
W trakcie diagnostyki, badanie EEG wykazało obecność padaczki nieokreślonej, która dodatkowo wpływa na opóźnienie rozwoju mowy. Jakub przyjmuje odpowiednie leki, które pomagają mu funkcjonować bez napadów.
W pierwszych latach życia podejrzewano u Jakuba autyzm, jednak po przeprowadzonych badaniach zostało to wykluczone. Jego zachowania były wtedy bardzo trudne mianowicie często budził się w nocy z krzykiem, a jedynym sposobem na jego uspokojenie były długie spacery na świeżym powietrzu. Był zamknięty na kontakt z ludźmi, unikał wzroku innych i bał się każdej osoby, która próbowała do niego podejść nawiązać kontakt. Gdy słyszał dźwięki działającej pralki lub szum wody zatykał, uszy bał się tego. Dzięki naszej codziennej pracy oraz wsparciu specjalistów Jakub zrobił ogromne postępy. Dziś jest bardziej otwarty na kontakt z otoczeniem, chodzi do przedszkola z grupą integracyjna i porozumiewa się za pomocą gestów i pojedynczych, choć jeszcze niewyraźnych słów. Ponadto w przedszkolu Jakub objęty jest wsparciem w ramach wczesnego wspomagania rozwoju oraz kształcenia specjalnego, co pomaga mu w codziennym funkcjonowaniu i rozwoju.
Dodatkowo, z uwagi na trudności w mówieniu, wspiera swoją komunikację za pomocą urządzenia Mówik, które pełni funkcję protezy mowy i ułatwia mu wyrażanie potrzeb oraz emocji. Jakub nadal nie sygnalizuje potrzeby wypróżnienia się, dlatego ten obszar również wymaga stałej uwagi i wsparcia. Pomimo trudności w mówieniu, jest bardzo inteligentnym, wrażliwym i empatycznym dzieckiem. Uwielbia bawić się z innymi dziećmi i jest lubiany przez swoich kolegów i koleżanki.
Aby dalej wspierać jego rozwój, Jakub potrzebuje regularnej terapii logopedycznej i sensorycznej, które pomagają mu robić kolejne kroki do przodu i poprawiają jego funkcjonowanie na co dzień.
Każda forma wsparcia jest dla niego szansą na lepsze jutro.