Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Milewicz Magdalena i Wiktoria

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
4511

Województwo:
warmińsko-mazurskie

Data urodzenia:
2001-11-20

Schorzenie:
Magdalena: zespół wad wrodzonych-trisomia 22 pary chromosomów, padaczka, astma Wiktoria: zespół wad wrodzonych- trisomia 22 chromosomu, niedoczynność tarczycy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się  do Państwa z prośbą o pomoc dla naszych podopiecznych: Wiktorii (13 lat) i Magdaleny (12 lat) Milewicz.

Dziewczynki urodziły się z wadą genetyczną- Trisomią 22 chromosomu. Towarzyszą temu schorzenia uniemożliwiające normalne funkcjonowanie, m.in. jaskrę, epilepsję, niedoczynność  tarczycy. Dziewczynki nie mówią, mają opóźniony rozwój psychoruchowy, poruszają się na wózkach.

Madzia jest po operacji usunięcia zaćmy i przed operacją wszczepienie soczewki.

Wiktoria jest po operacji serca. Wstrzymano się z operacją bioder i ścięgien Achillesa, ponieważ rehabilitacja daje pozytywne efekty. Wiktoria chodzi trzymana za jedną rękę oraz przy wózku. Najlepszym przykładem osiągnięć, głównie Wiktorii są wyjazdy do lekarza, wyjście po małe zakupy i na krótki spacer, bez drugiego opiekuna.

Dziewczynki przebywają  w szkole o 9.00 do 13.00, dlatego też większość czasu spędzają w domu. Koszt 1 godziny rehabilitacji domowej to 60-70 zł za godzinę. Dla dwójki dzieci wynosi to 120 zł dziennie.Mama często sama ćwiczy z dziewczynkami.

Od kilku lat dziewczynki wyjeżdżają raz w roku nad morze w celach zdrowotnych. Dzięki temu prawie w ogóle nie chorują. Dla Madzi i Wiktorii to również pomoc w zmniejszeniu poczucia osamotnienia i izolacji, jakiego często doświadczają w kontaktach ze społeczeństwem. Choroby, na jakie cierpią nie muszą być przyczyną eliminacji z normalnego życia. Nie muszą one rezygnować z aktywnego poznawania otaczającego ich świata, tak naturalnej cechy wieku dziecięcego.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rehabilitacje domową, turnusy rehabilitacyjne w Małym Gacnie, leki, wózki, pieluchy, okulary, sprzęt rehabilitacyjny i inne potrzeby dzieci. Tylko tata dziewczynek pracuje, mama przebywa na świadczeniu pielęgnacyjnym tylko na Magdalenę, a koszty utrzymania dzieci są 2 razy większe. Mając 2 chorych dzieci mama jest pozbawiona możliwości podjęcia pracy zarobkowej. Czasami tata dziewczynek korzysta z urlopów bezpłatnych, aby pomóc w opiece nad dziećmi, dlatego ich możliwości finansowe są ograniczone.

Dziękujemy Państwu za zaufanie i pomoc.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
4511 Milewicz Magdalena i Wiktoria

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
4511 Milewicz Magdalena i Wiktoria darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

TEXLAND PL sp. o.o.
MultiProjekt
Trec Nutrition sp. z o.o., Gdynia
PrOWERk sp. z o.o.
SPEC S.A., Warszawa