Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Beszczyńska-Kamecka Magdalena

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
4501

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
1979-05-27

Schorzenie:
skolioza wczesnodziecięca

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Szanowni Państwo!

Magdalena Julia Beszczyńska ma 28 lat. Jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego, na którym ukończyła 3-letnie zawodowe studia socjologiczne. W chwili obecnej pracuje w Stowarzyszeniu Organizatorów Zatrudniania Osób Niepełnosprawnych (SOZON) na stanowisku Koordynatora ds. Współpracy Ponadnarodowej w projekcie ZORON.

W wieku 6 lat stwierdzono u niej skoliozę idiopatyczną wczesnodziecięcą polegającą na postępującym skrzywieniu kręgosłupa piersiowo-lędźwiowego. Choroba rozwijała się szybko. Mając lat 10 została zakwalifikowana do leczenia operacyjnego. W roku 1989 przeszła operację kręgosłupa metodą usztywnienia prętem Harringtona w Centrum Rehabilitacji im. prof. M. Weissa "STOCER" w Konstancinie-Jeziornie. Mimo nieustającej rehabilitacji, choroba postępowała nadal. Liczne konsultacje ortopedyczne często odbierały jej nadzieje na poprawę stanu zdrowia, ponieważ nikt nie chciał się podjąć kolejnej reoperacji. Czas mijał, a kręgosłup ulegał coraz większej deformacji.

Dziś ma ponad 120 stopni skrzywienia kręgosłupa w odcinku piersiowym i 60 lędźwiowym oraz przyznaną I grupę inwalidzką na czas nieokreślony. Ogólny stan zdrowia Magdaleny znacznie się pogorszył, wydolność płuc spadła do 38% oraz nastąpił ucisk na narządy wewnętrzne miękkie płuca i serce. Na szczęście medycyna zrobiła postępy i trafiła do specjalisty z wieloletnim doświadczeniem i praktyką w operowaniu takich przypadków, który jest gotowy podjąć się 2-etapowej operacji. Polega ona na usunięciu umieszczonego w dzieciństwie Harringtona, a następnie wyciągnięciu kręgosłupa na tyle, na ile to będzie możliwe, przecięciu bloku kostnego pod monitoringiem rdzenia kręgowego, uwolnieniu ucisku na narządy wewnętrzne i stabilizacji poprzez wszczepienie implantów tytanowych. Jest to dla niej szansa na dalsze życie i samodzielne funkcjonowanie.

Mimo trudności i ograniczeń wynikających z choroby, Magdalena Beszczyńska funkcjonuje jak każdy zdrowy człowiek. Ma wyższe wykształcenie, pracę, samodzielne gospodarstwo domowe, marzenia i plany na przyszłość. Szansę, jaką ma, może wykorzystać dzięki determinacji i pomocy wielu ludzi dobrej woli. Koszt całej operacji to 80 000 zł. Taka jest cena tego, aby mogła dalej żyć.

Prosimy więc Państwa serdecznie o udzielenie jej wsparcia finansowego, choćby najmniejszego, które pozwoli szybciej zebrać potrzebną sumę i przeprowadzić operację. Wdzięczni będziemy za każdą kwotę. Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
4501 Beszczyńska-Kamecka Magdalena

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
4501 Beszczyńska-Kamecka Magdalena darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Biomed-Centrum Sp.j., Katowice
Kaufland Polska Markety sp. z o.o.
Energopomiar Sp. z o.o., Gliwice
Xelion – Doradcy Finansowi
Elektrociepłownia Marcel sp. z o.o., Radlin