Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
4468
Województwo
mazowieckie
Data urodzenia
1995/12/04
padaczka, upośledzenie w stopniu umiarkowanym
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
4468 Gryciuk Adam darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
4468 Gryciuk Adam
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Gryciuk Adam.
Przekaż 1,5% podatkuAdam od urodzenia jest poddawany intensywnej rehabilitacji. Jako osoba z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu znacznym, jest ubezwłasnowolniony. Ma jednak niesamowicie pozytywne podejście do życia.
W wieku 4,5 miesiąca Adam przeżył pneumokokowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, które zostawiło trwałe ślady na jego zdrowiu. Musiał przejść podwójną trepanację czaszki, aby usunąć ropniaki podtwardówkowe, co miało miejsce w 1995 roku. Później zmagał się z dużą wadą wzroku, którą udało się skorygować operacyjnie w 2004 roku. Ponadto Adam cierpi na epilepsję.
Jego diagnoza to upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym, jednak dzięki regularnej rehabilitacji udaje się utrzymywać i rozwijać jego umiejętności. Niestety, wystarczy zaledwie miesiąc przerwy w zajęciach, aby zaobserwować regres. Adam uczestniczy w różnych aktywnościach sportowych, takich jak kręgle, bocce, badminton czy ping pong, zdobywając medale na Olimpiadach Specjalnych. Ponadto bierze udział w zajęciach tanecznych, korzysta z terapii logopedycznej oraz EEG biofeedback. W swoim wieku Adam uczęszcza również na Warsztaty Terapii Zajęciowej.
Zdajemy sobie sprawę, że zbieranie darowizn na rzecz dorosłej osoby z niepełnosprawnością jest trudne, ponieważ wydaje się, że jego stan nie rokuje na dalszy rozwój, a sukcesy nie są tak spektakularne jak u małych dzieci. Adam jednak pokazuje, że wiek nie ma znaczenia – każdy dzień rehabilitacji, dodatkowych zajęć i turnusów przynosi nowe spostrzeżenia, myśli i umiejętności. Każdy jego postęp, choćby najmniejszy, jest jak siedmiomilowy krok.
Dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom za wsparcie i prosimy o dalszą pomoc, by Adam mógł kontynuować swoją rehabilitację i codziennie pokonywać kolejne bariery.