Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
43006
Województwo
mazowieckie
Data urodzenia
2019/10/25
choroba Pelizaeusa-Merzbachera
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
43006 Płoński Bartosz darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
43006 Płoński Bartosz
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2024, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Płoński Bartosz.
Przekaż 1,5% podatkuBartek urodził się w październiku 2019 roku. Niestety, nie było jeszcze wtedy wiadomo, że chłopiec choruje na wrodzoną cytomegalię. Sześć tygodni po szczepieniu pojawiły się pierwsze oznaki sugerujące, że z jego zdrowiem jest coś nie tak. Bartuś miał niewłaściwe odruchy neurologiczne – pojawiło się u niego drżenie głowy, a rączki układały się w „grabki”. Wystąpił również oczopląs. Objawy te, z wyjątkiem wzmożonego napięcia mięśniowego, nie występowały wcześniej.
Postanowiliśmy poddać synka dokładnym badaniom. Właśnie wtedy Bartuś trafił na oddział neurologiczny. Miał 2,5 miesiąca, gdy rozpoczęto szczegółową diagnostykę. Przeprowadzone badania nie wykazały nieprawidłowości organicznych. Jedynie badanie moczu potwierdziło obecność wirusa cytomegalii w dużej ilości.
Z czasem zaczęło ujawniać się opóźnienie psychoruchowe. Bartek nie siadał samodzielnie, nie chodził, a oczopląs dodatkowo utrudniał jego rozwój. W związku z nieznacznymi postępami w rozwoju ruchowym wykonano rezonans magnetyczny, który niestety wykazał uogólnioną hipomielinizację mózgu. To stało się podstawą do przeprowadzenia badań genetycznych. Diagnoza potwierdziła rzadką genetyczną chorobę Pelizaeusa-Merzbachera.
Obecnie chłopiec jest poddawany intensywnej i systematycznej rehabilitacji, dzięki której potrafi już siadać, czworakować, chodzić przy meblach i w chodziku. Chodzi również do przedszkola i świetnie rozwija się poznawczo oraz w zakresie mowy.
Wasze stałe wsparcie ma ogromne znaczenie!
Rodzice Bartka