Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
41585
Województwo
wielkopolskie
Data urodzenia
2021/09/28
zespoły padaczkowe, brak oczekiwanego rozwoju fizycznego
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
41585 Nowak Gaja Środa Wielkopolska darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
41585 Nowak Gaja Środa Wielkopolska
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2024, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Nowak Gaja Środa Wielkopolska.
Przekaż 1,5% podatkuGaja ma dziś 4 latka. Cierpi na rzadką, genetyczną chorobę – wrodzone zaburzenie biosyntezy kotwic glikozylofosfatydyloinozytolu (PIGT). To wyjątkowo rzadkie schorzenie – na całym świecie żyje około 50 osób z taką diagnozą. Nasza córeczka jest jedną z nich.
Urodziła się o czasie, jako zdrowa dziewczynka. Nic nie zapowiadało, że w 6. miesiącu życia nie nastąpi oczekiwany skok rozwojowy. Od tamtej chwili rozpoczęła się nasza walka o zdrowie Gai. Każdego dnia towarzyszy nam troska, rehabilitacja i niekończące się konsultacje u wielu lekarzy specjalistów: pediatry, neurologa, genetyka, okulisty, endokrynologa, hematologa, gastroenterologa, kardiologa, nefrologa i lekarza rehabilitacji.
Choroba Gai objawia się m.in. głęboką hipotonią mięśniową (obniżonym napięciem mięśniowym), zaburzeniami równowagi (ataksją), problemami z planowaniem i koordynacją ruchu, padaczką oraz trudnościami z przełykaniem pokarmów. Przez długi czas Gaja nie potrafiła samodzielnie siedzieć, raczkować, chodzić ani mówić. Choć jej rozwój nadal jest znacznie opóźniony, dzięki ciężkiej pracy i intensywnej rehabilitacji robi postępy każdego dnia.
Nasza Gajcia codziennie walczy – dzielnie, z uśmiechem i ogromną determinacją. Jej „kroki do przodu” są możliwe tylko dzięki intensywnej i kosztownej rehabilitacji, która daje nadzieję na większą samodzielność w przyszłości.
Całość zgromadzonych przez nas środków przeznaczamy na jej rozwój: terapię, turnusy rehabilitacyjne i niezbędne sprzęty wspomagające codzienne funkcjonowanie. Jednak koszty są ogromne i przerastają nasze możliwości.
Dlatego z całego serca prosimy o wsparcie. Pomóżcie nam dać Gai szansę na lepsze życie – życie z większą samodzielnością, mniejszym bólem i dzieciństwem, w którym będzie więcej uśmiechu niż walki.
Dziękujemy za każde wsparcie i za to, że jesteście z nami.
Rodzice Gai