Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
38187
Województwo
mazowieckie
Data urodzenia
2018/06/17
mózgowe porażenie dziecięce, zaburzenia rozwoju fizjologicznego, zaburzenia mowy, wcześniactwo
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
38187 Mikulska Maja darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
38187 Mikulska Maja
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Mikulska Maja.
Przekaż 1,5% podatkuMaja urodziła się jako wcześniak w 34. tygodniu ciąży. Od pierwszych chwil na świecie miała duże problemy z oddychaniem. Niestety przez owinięcie pępowiną oraz niedostatecznie wykształcone płuca w okresie okołoporodowym doszło do niedotlenienia, co przyniosło nieodwracalne konsekwencje zdrowotne, które towarzyszyć Jej będą do końca życia. Maja wymagała wsparcia oddechowego, występowały u Niej bezdechy. Jest rehabilitowana od 4. miesiąca życia. Przez pierwszy rok swojego życia ruchowo nie było u Niej żadnych postępów. Dzięki intensywnej, codziennej rehabilitacji zaczęła chodzić w wieku 2 lat. Wtedy też usłyszeliśmy po raz pierwszy oficjalną diagnozę: mózgowe porażenie dziecięce (diplegia spastica). Wynik rezonansu magnetycznego potwierdził niedotlenienie ośrodka ruchu. Maja cierpi z powodu wzmożonego napięcia mięśniowego. Wymaga codziennych masaży rozluźniających oraz intensywnej, systematycznej i złożonej rehabilitacji. Utrzymujące się napięcie doprowadziło do płaskokoślawych stóp i koślawych kolan. Maja wymaga również zaopatrzenia ortopedycznego – specjalnych ortez. Mimo trudności losu jest bardzo inteligentną i pogodną dziewczynką. Maja często pokazuje niemoc swoich nóżek szczególnie, gdy spotyka się ze zdrowymi rówieśnikami. Walczymy o to, aby uśmiech nie zniknął Jej z twarzy.
Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie leczenia naszej córki.
Za okazaną pomoc z serca Państwu dziękujemy,
Rodzice Mai.