Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
36711
Województwo
mazowieckie
Data urodzenia
2019/03/28
zespół Jouberta-wada rozwojowa mózgu
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
36711 Pater Amelia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
36711 Pater Amelia
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Pater Amelia.
Przekaż 1,5% podatkuAmelka urodziła się 28.03.2019 roku z rzadką, nieuleczalną chorobą – Zespół Jouberta. O tym, że Amelka urodzi się chora dowiedzieliśmy się w 20 tygodniu ciąży. Obraz USG wskazywał na niewłaściwy kształt robaka móżdżku. Lekarz prowadzący podejrzewał tzw. „Cyste Blake’a”. Zalecił wykonanie rezonansu magnetycznego przez brzuch, którego dwukrotna próba nie powiodła się z powodu omdleń. Skierował nas pod opiekę Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Tam też przez cesarskie cięcie, które było wskazane urodziła się Amelka. Początkowo otrzymała 8 na 10 pkt. Apgar, chwilę później 10 na 10 pkt. W pierwszej dobie zaczęły się problemy z saturacją, w związku z czym konieczne było podawanie jej tlenu. Przeprowadzono jej szereg badań, w trakcie których okazało się że Amelka ma niewielkie szmery na sercu, powiększoną prawą komorę serca, wiotkość krtani, resztki płynu owodniowego w płucach, niewielką torbiel na śledzionie, widoczny oczopląs poziomy oraz zez rozbieżny. Podjęto decyzję o pozostawieniu nas na oddziale do czasu wykonania rezonansu Amelce. Po dwóch tygodniach wykonano rezonans magnetyczny. W obrazie badania stwierdzono zespół wad w budowie mózgu określany jako „Zespół Jouberta”. Choroba ta charakteryzuje się typową wadą móżdżku i pnia mózgu, obniżonym napięciem mięśniowym oraz opóźnionym rozwojem psychoruchowym. Dodatkowo mogą wystąpić zaburzenia funkcji nerek, wątroby oraz siatkówki oka. Lekarze do dziś nie są w stanie przekazać nam jakichkolwiek informacji na temat przyszłości Amelki. Po powrocie do domu od razu wiedzieliśmy że jest źle. Nie mogliśmy nawiązać kontaktu z naszą córką, nie reagowała ona na żadne bodźce wzrokowe, uwidocznił się znacznie problem z napięciem mięśniowym. Obecnie ma 9 miesięcy, nadal nie podnosi główki leżąc na brzuszku, nie obraca się na boki, nie kontroluje mięśni twarzy (jej buzia jest prawie cały czas otwarta), ma problemy z chwytem. Amelka wymaga stałej kontroli wielu specjalistów w tym neurochirurga, nefrologa, neurologa, okulisty, genetyka, hepatologa. Wymaga również ciągłych systematycznych niestety kosztownych rehabilitacji, to jedyna szansa aby zapewnić jej lepsze a w przyszłości samodzielne życie.