Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
36628
Województwo
podlaskie
Data urodzenia
2011/09/15
wada czaszki-długogłowie, padaczka, niepełnosprawność ruchowa
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
36628 Wróblewska Ewa darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
36628 Wróblewska Ewa
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2024, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Wróblewska Ewa.
Przekaż 1,5% podatkuEwa urodziła się z wrodzoną wadą czaszki (kraniosynostoza złożona na tle wady genetycznej). Przeszła w swoim życiu 3 poważne operacje głowy (ostatnia w listopadzie 2023 r.). Kolejne zabiegi są niestety nieuniknione.
Ewa jest wdzięczną i radosną dziewczynką, jednak obciążeń wynikających z choroby ma dużo: wada serca, padaczka objawowa, hipotonia (stan obniżonego napięcia mięśniowego), wiotkość stawowo – więzadłowa, skolioza, dysharmonia rozwoju.
Ewa potrzebuje stałej rehablitacji i terapii wspierających rozwój. Jej stan zdrowia sukcesywnie się pogarsza. Od 2020 r. nie sygnalizuje potrzeb fizjologicznych. W 2022 r. rozpoznano wtórną (na skutek obciążeń neurologicznych, zwłaszcza padaczki) niepełnosprawność intelektualną umiarkowanego stopnia. Na skutek ucisków w głowie ma znaczny niedosłuch i bardzo uszkodzone nerwy wzrokowe.
Ewa jest pod opieką 12 specjalistycznych poradni, oraz ośrodków szpitalnych w Białymstoku, Olsztynie, Katowicach, Warszawie.
Jako rodzina (rodzice) Ewy, ponosimy duże wydatki związane z jej leczeniem i rehabilitacją.
Uzbierane środki są i będą przeznaczone na leczenie Ewy. Zostaną wykorzystane na to, co ważne i niezbędne dla funkcjonowania i zdrowia Ewy (wyjazdy zwłaszcza do Katowic, Olsztyna, Warszawy, pobyty w szpitalu, leki – zwłaszcza neurologiczne przeciw padaczkowe, ale też kardiologiczne i inne doraźne, środki higieniczne, pielęgnacyjne, drobny sprzęt do rehabilitacji w domu, czy też nowy wózek).
Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.