Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Gebel Nikodem

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
3532

Województwo:
pomorskie

Data urodzenia:
2002-03-13

Schorzenie:
zespół Wolfa-Hirschhorna, zespół wad wrodzonych, epilepsja, opóźnienie rozwoju psychoruchowego

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

NIKODEM GEBEL URODZIŁ SIĘ 13.03.2002r. W WIĘCBORKU. PORÓD PRAWIDŁOWY, CIĄŻA I W 41 TYG. SIŁAMI NATURY, WAGA 2100g, WZROST49 cm. PO URODZENIU ZOSTAŁ NASZ PODOPIECZNY ZOSTAŁ PRZETRANSPORTOWANY KARETKĄ W INKUBATORZE DO SZPITALA W BYDGOSZCZY, GDZIE SPĘDZIŁ48 CIĘŻKICH DNI. TAM STWIERDZONO U NIEGO ZESPÓŁ WAD WRODZONYCH (hiperteloryzm, rozszczep podniebienia twardego i miękkiego, mikrognatia, amongoidalne ustawienie szpar powiekowych, dysmorficzne małżowiny uszne nisko osadzone, niedosłuch, spodziectwo prąciowe, jądra w kanale pachwinowym u ujścia jamy brzusznej, wąskie zewnętrzne przewody słuchowe). Po wielu badaniach stwierdzono opóźnienie rozwoju psychoruchowego, epilepsję, niedoczynność tarczycy, wiotkość krtani, gastrostomię do żołądka z powodu małej masy ciała, zwapnienia w nerce, jedna nerka większa, podejrzenie Zespołu FRANCESCHETTII. W wieku 5 lat okazało się, że Nikodem jest również alergikiem na roztocza kurzu domowego i białko mleka krowiego.
 Nikodem trzykrotnie wygrał walkę ze śmiercią, teraz wymaga szczególnie troskliwej opieki oraz stymulacji rozwoju psychoruchowego pod fachową opieką specjalistów.

Jego mama jest z synkiem przez 24 godziny na dobę, nawet w nocy sprawdza czy oddycha, bo Nikodem ma bezdechy.

Pierwsze 48 dni swojego życia nasz podopieczny spędził w szpitalym inkubatorze walcząc o życie. Z każdym dniem pod opieką lekarzy, dzięki stałej rehabilitacji i pobytom na turnusach rehabilitacyjnych jest w coraz lepszej kondycji fizycznej i umysłowej. Cały czas to walka z chorobami, operacje i rehabilitacja. Nikodem potrafi podnosić głowę, przewracać się z pleców na brzuch i odwrotnie, siedzieć u mamy na kolanie podtrzymując kręgosłup, wypowiada: ‘BA,DA,MA,MMM…’

Gdy Nikodem miał 6 miesięcy, ważył zaledwie 2,5 kg, teraz waży 16kg ,ma 104 cm wzrostu i prawie 7 lat. Jest wesoły, pogodny, a największym dla niego bólem jest to, kiedy jest chory lub przechodzi jakąś operację, ale zawsze przy nim jest mama. Nasz podopieczny ma częste infekcje, które kończą się przeważnie pobytem w szpitalu. Miał trzy ataki padaczkowe. Podczas ostatniego ustała akcja jego serca. Z powodu padaczki i lepszego dostępu do opieki medycznej rodzice Nikodema byli zmuszeni przeprowadzić się do miasta CHOJNICE. Dbają, aby chłopiec kontynuował leczenie i rehabilitację. Jest to dla nich trudne ze względów finansowych. Na chwilę obecną marzeniem Nikodema jest, żeby zaczął siadać. Nosi pampersy, pije mleko NUTRAMIGEN 2 i PEPTISORB, które jest zakupywane w aptece na receptę. Oprócz tego rodzice kupują dla niego leki padaczkowe, alergiczne i inne, kosmetyki, witaminy, butelki, smoczki, strzykawki do karmienia. W miarę możliwości robią wszystko, żeby niczego nie zabrakło Nikodemowi. Jeździ on  do specjalistów nawet 3 razy w miesiącu, do Gdańska (130km), około 3-4 razy w roku do C.Z.D. w Warszawie (350km).

Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć Nikodema, za każdą nawet najmniejszą kwotę – bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu własnym, Nikodema i jego rodziców.

Wpłaty można kierować na konto Fundacji Dzieciom “ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” widniejące poniżej.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
3532 Gebel Nikodem

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
3532 Gebel Nikodem darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Metalkas sp. z o.o., Bydgoszcz
JM Trans sp. z o.o., Katowice
Sano Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o., Sękowo
SPEC S.A., Warszawa
PKO Bank Polski