Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
35119
Województwo
wielkopolskie
Data urodzenia
2017/05/25
wady wrodzone ośrodkowego układu nerwowego, zespół Ohtahary- wczesnoniemowlęca encefalopatia padaczkowa, torbiel malacyjna lewego płata skroniowego, wrodzone torbiele mózgu, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, zaburzenia napięcia mięśniowego, wada wzroku
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
35119 Tratwal Katarzyna darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
35119 Tratwal Katarzyna
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2024, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Tratwal Katarzyna.
Przekaż 1,5% podatkuKasia urodziła się w maju – była najpiękniejszym prezentem, jaki mogliśmy dostać na Dzień Matki.
Świętowaliśmy go razem, pełni nadziei i radości, bo wszystko wskazywało na to, że nasza córeczka jest zdrowa. Otrzymała 10 punktów w skali Apgar i przez pierwsze miesiące rozwijała się prawidłowo.
Niestety, po czterech miesiącach wszystko się zmieniło. Kasia dostała pierwszego napadu padaczkowego. Trafiliśmy do szpitala, a tam usłyszeliśmy diagnozy, które przewróciły nasz świat do góry nogami.
U Kasi zdiagnozowano poważne wady wrodzone ośrodkowego układu nerwowego – m.in. dużą torbiel malacyjną w lewym płacie skroniowym (ok. 3 × 4 cm), wrodzone torbiele mózgu, a także osłabiony wzrok, wzmożone napięcie mięśniowe i opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Początkowo lekarze rozpoznali zespół Ohtahary – ciężką postać encefalopatii padaczkowej. Z czasem przekształcił się on w inny rzadki i trudny zespół – Lennoxa-Gastauta.
To rzadka, oporna na leczenie forma padaczki, która objawia się częstymi, różnorodnymi napadami oraz zaburzeniami rozwoju i funkcji poznawczych. Napady padaczkowe wciąż się pojawiają i niestety często niweczą postępy, które Kasia osiąga dzięki codziennej rehabilitacji, terapii i zajęciom. Córka wymaga stałej opieki wielu specjalistów: neurologa, ortopedy, okulisty, fizjoterapeuty, logopedy.
To wszystko wiąże się z ogromnymi kosztami – leczenie, leki, rehabilitacja, dojazdy, sprzęt. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc. Każda przekazana złotówka to realne wsparcie w walce o lepszy rozwój naszej córki i jej spokojniejszą codzienność.
Dziękujemy z całego serca za każde wsparcie, dobre słowo i otwarte serce.
Rodzice Kasi