Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
34015
Województwo
kujawsko-pomorskie
Data urodzenia
2016/06/28
wcześniactwo, obustronny niedosłuch mieszany w stopniu umiarkowanym, wzmożone napięcie mięśniowe, niedorozwój nerwów wzrokowych i skrzyżowania wzrokowego, niedorozwój ciała modzelowatego
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
34015 Grunwald Michał darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
34015 Grunwald Michał
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Grunwald Michał.
Przekaż 1,5% podatkuU naszego syna Michała zdiagnozowano zespół Menke Hennekama, który wiąże się u niego z szeregiem wad rozwojowych m. in. niedorozwój ciała modzelowatego, nerwów wzrokowych, rozszczep podśluzówkowy podniebienia i niedosłuch w stopniu lekkim. Wymaga on stałej opieki w codziennym funkcjonowaniu i terapii. Niestety koszty przy opiece nad dzieckiem niepełnosprawnym są wysokie. Korzystamy z wielu bezpłatnych terapii, ale znaczna część kosztów obciąża nasz budżet. Michał regularnie uczestniczy w zajęciach z logopedą, integracji sensorycznej, z tyflopedagogiem, z muzykoterapeutą, z psychologiem. Ponadto staramy się zapewnić mu regularnie intensywną rehabilitację w formie turnusów (co najmniej kilka razy do roku). Wymaga również suplementacji oraz żywności specjalnego przeznaczenia medycznego. Konieczne są również liczne wizyty u lekarzy specjalistów, nierzadko odbywane prywatnie. To wszystko wymaga od nas dużego wysiłku – fizycznego, psychicznego, logistycznego oraz finansowego, gdyż koszt turnusu, nawet z dofinansowaniem, to ok. 3000 zł. Dotkliwe są również wydatki związane z wizytami lekarskimi, gdyż musimy podróżować do oddalonych ośrodków medycznych, w związku z czym oprócz kosztu wizyty (200-300zł) obciąża nas koszt paliwa, każdorazowo kilkaset kilometrów (np. do Bydgoszczy, Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Poznania). Staramy się wprowadzać jak najwięcej ćwiczeń i aktywności w domu i marzy nam się zakup sprzętu RSA-HRV PRO PLUS do pracy w domu (koszt: 5700zł) oraz turnus delfinoterapii.
Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.