Szpilski Franciszek

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Szpilski Franciszek darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24

Podstawowe dane

Nr subkonta
34004

Województwo
mazowieckie

Data urodzenia
2017/08/29

Opis schorzenia

niedorozwój kości udowej prawej

Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:

Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
34004 Szpilski Franciszek darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
34004 Szpilski Franciszek

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.

Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Szpilski Franciszek.

Przekaż 1,5% podatku

Poznaj moją historię

Franek ma dopiero 3 latka , a za sobą poważną operację prawej nóżki. Dzięki temu koszmar amputacji odszedł w zapomnienie. Niestety, to nie koniec naszej walki o sprawność Frania. Nasz synek rośnie, a wraz z tym pogłębia się różnica długości nóżek. Przed nami kolejna operacja i niepewność, czy zdążymy zebrać potrzebną kwotę. Z CAŁEGO SERCA PROSIMY, POMÓŻ NASZEMU DZIECKU…..Gdy wiemy,że nasz synek może być zupełnie sprawny, jesteśmy pełni nadziei, że wszystko będzie dobrze, zależy to tylko od pieniędzy. Proszę pomóż nam…. TYLKO Z TWOJĄ POMOCĄ MOŻE SIĘ TO UDAĆ.

Franek urodził się z krótszą prawą nóżką- diagnoza CFD(PFFD) typ 1b, brak połączenia kości udowej z biodrem, niewykształcone kolano oraz kość udowa.

W Polsce szukaliśmy pomocy przez 9 miesięcy. Żaden ze specjalistów nie dawał nam nadziei, że Franek kiedykolwiek stanie na swojej nóżce, padł wyrok amputacja.

Dla nas, rodziców było to nie do pomyślenia. Żaden z polskich lekarzy nawet nie wspomniał o dr Paley. W kwietniu 2018r. Dowiedzieliśmy się o tym wspaniałym człowieku, który czyni cuda, pomaga dzieciom , którym nikt inny nie jest w stanie pomóc. Po wysłaniu dokumentacji medycznej dostaliśmy odpowiedź, że wada Franka jest do ”naprawienia”. To co natura zepsuła, można odwrócić. Jedyną ogromną przeszkodą są pieniądze.

Franio we wrześniu 2019r. Przeszedł operację SUPERHIP i SUPERKNEE, ubytki w prawej nodze zostały zrekonstruowane. Franek ma ”nowe” kolanko i bioderko, kość udowa została połączona z biodrem. Operacja kosztowała 354 tys. zł. Dzięki pomocy przyjaciół, rodziny i ludzi o dobrych sercach udało nam się zebrać pieniądze.

Obecnie różnica długości nóżek to 9 cm, która wraz ze wzrostem powiększa się, przez co dochodzi do zniekształcenia kręgosłupa oraz nadmiernego obciążenia lewej nóżki. Kość Frania jest bardzo króciutka i delikatna, dlatego wydłużanie nóżki musi się odbyć w Instytucie dr Paley, gdzie dr Paley wraz z dr Deszczyńskim i Albrewczyńskim mają odpowiedni, specjalistyczny sprzęt dostosowany dla tak małych pacjentów, dzięki temu Franek stanie na RÓWNE nóżki.

Nasz synek ma siostrę bliźniaczkę, która jest zupełnie zdrowa. Serce się kraje, gdy widzimy jak nasz synek za nią nie nadąża , próbuje, ale nie wszystko wychodzi, tak jakby tego chciał. Płacze, denerwuje się…a nam rodzicom serce pęka, bo wiemy, że bez kolejnej operacji będzie jeszcze gorzej. Franio jeszcze nie mówi, ale za niedługo padną pierwsze pytania, na które nie będziemy w stanie odpowiedzieć…..

To niezwykle trudny czas dla naszej rodziny i dziecka.

Zdrowie i sprawność Frania została wyceniona na sumę, której nie jesteśmy w stanie sami zgromadzić. Pozostaje nam prosić o pomoc i wierzyć, że los naszego synka nie będzie dla Was obojętny.

Dlatego prosimy Cię o pomoc dla Frania.

Pomóż mu STANĄĆ NA ZDROWYCH RÓWNYCH NÓŻKACH.

Dziękujemy

Rodzice Frania.

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Szpilski Franciszek darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Poprzedni Podopieczny Podopieczni Indeks Alfabetyczny Następny Podopieczny
Zarządzaj plikami cookies