Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
334
Województwo
kujawsko-pomorskie
Data urodzenia
1993/06/09
dziecięce porażenie mózgowe
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
334 Rzęska Marta darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
334 Rzęska Marta
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Rzęska Marta.
Przekaż 1,5% podatkuSzanowni Państwo,
Jestem jedyną opiekunką prawną mojej całkowicie ubezwłasnowolnionej córki, Marty (31 lat). W wyniku niedotlenienia okołoporodowego, Marta doznała czterokończynowego mózgowego porażenia dziecięcego. Córka nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie – nie chodzi, nie potrafi samodzielnie jeść ani pić, korzysta z pampersów i wymaga całodobowej opieki.
Z chwilą jej narodzin musiałam zrezygnować z pracy zawodowej, by poświęcić się jej opiece, leczeniu i rehabilitacji. Aktualnie Marta otrzymuje rentę socjalną, która wynosi zaledwie 1620 zł netto, co ledwo starcza na codzienne potrzeby. Sama pobieram świadczenie pielęgnacyjne z Urzędu Miasta, jednak nasza sytuacja finansowa jest bardzo trudna.
Stan mojego zdrowia znacznie się pogorszył po latach dźwigania Marty, która waży ponad 60 kg. Mam poważne problemy z kręgosłupem, barkami, biodrami i kolanami. Codzienne wyjście z domu wymaga ode mnie znoszenia dużego wózka inwalidzkiego po schodach, a następnie Marty na rękach. Z biegiem lat jest to coraz trudniejsze, a moje zdrowie stale się pogarsza.
Szukając rozwiązań, które umożliwiłyby nam normalne wyjście z domu i odciążyłyby mój organizm, znalazłam możliwość budowy zewnętrznego podjazdu. Niestety, koszt tej inwestycji wynosi aż 95 994 zł. Mimo prób uzyskania dofinansowania z MOPS, nie otrzymałam żadnej pomocy finansowej.
Marta jest już dorosła, przez co nie możemy ubiegać się o wsparcie w fundacjach, które pomagają wyłącznie dzieciom. Nowe świadczenie wspierające od 1 stycznia bieżącego roku nie obejmuje nas, ponieważ pobieram świadczenie dla opiekuna. Gdybym złożyła wniosek o świadczenie dla Marty, sama straciłabym jedyny dochód i przeszłabym na jej utrzymanie, co w naszej sytuacji jest niemożliwe.
Mieszkamy w kamienicy na parterze, gdzie musimy pokonywać 8 schodów, aby wyjść z domu. Nasza codzienność staje się coraz trudniejsza, dlatego budowa podjazdu jest dla nas priorytetem. Uzyskałam wszystkie niezbędne pozwolenia, projekt oraz zgody, jednak nie jestem w stanie samodzielnie sfinansować tej inwestycji.
Koszt budowy podjazdu musiałby zostać podzielony na trzy etapy:
Bardzo proszę o wsparcie finansowe, które pozwoli mi zapewnić mojej córce godne warunki życia oraz umożliwi nam normalne wychodzenie z domu. Każda cegiełka przybliża nas do celu, jakim jest budowa podjazdu.