Dane podopiecznego
Apel podopiecznego
Boże narodzenie 2016 roku miało być najpiękniejszym momentem naszego życia. Wtedy miał urodzić się Julian, nasz długo oczekiwany synek. Niestety, nasz mały brzdąc bardzo spieszył się na świat i urodził się 2 września – w 23. tygodniu ciąży.
„Takie przypadki przeżywają jednostki” to usłyszeliśmy od lekarzy, którzy odbierali poród. Jednak Julian przez pierwsze doby dzielnie walczył o życie, ale w 10. dniu doszło do perforacji przewodu pokarmowego, który bardzo poważnie obniżył (już i tak małe) szanse na przeżycie. Lekarze i pielęgniarki, którzy bohatersko walczyli o życie Julka z każdym dniem z coraz większą rezerwą podchodzili do naszego marzenia, które było tylko jedno – „chcemy we trójkę wrócić do domu”.
Kiedy wrócił po pierwszej operacji na chore jelita (martwicze zapalenie jelit) pojawił się problem w główce Julka. Doszło do leukomalacji okołokomorowej II stopnia, która miała spowodować trwałe kalectwo fizyczne i umysłowe. Jednak Julek nie poddał się i pokazał, że nie jest zwyczajnym wcześniakiem. Mimo fatalnych początkowych badań USG, kolejne „zdjęcia” główki naszego syna budziły nadzieję, że być może uda się z tego jakoś wyjść. Jednak drobne uszkodzenia mózgu pozostały…
Po półtora miesiąca od urodzenia mogliśmy wziąć Julka na ręce (wreszcie!) Było to dla nas tak ogromne i radosne przeżycie, którego nie da się zapomnieć. Tyle wyroków śmierci i w końcu trzymamy go przy serduchu. Trzeba przyznać, że nie było to zwyczajne noszenie dziecka. Za Julianem ciągnęły się kable od respiratora i kroplówek.
115 – tyle spędziliśmy dni w szpitalu i kiedy wreszcie przyszło upragnione „wychodzicie”, zwyczajnie nie mogliśmy w to uwierzyć. Historia choroby była gruba jak Biblia a rozpoznanie skrótowe to też niemałe wypracowanie. Julek przeszedł:
- wcześniactwo 23t.c.+4
- skrajnie mała masa ciała (740 gram)
- martwicze zapalenie jelit
- perforacja przewodu pokarmowego
- niewydolność oddechowa
- rozedma śródmiąższowa
- dysplazja oskrzelowo-płucna: postać ciężka
- niewydolność krążenia
- PDA
- krwawienie dokomorowe I stopnia obustronnie
- rozmiękanie istoty białej (leukomalacja okołokomorowa II stopnia)
- poszerzenie komór bocznych mózgu
- retinopatia wcześniaków
Julian przeszedł łącznie 4 operacje na jelita. Zdiagnozowano u niego mózgowe porażenie dziecięce i diplegię spastyczną. Przez to nie przekręca się na boki, nie siedzi, nie raczkuje – tak jak inne zdrowe dzieci. Jego sprawność psychiczna wciąż jest mglista i stanowi sporą niewiadomą. Z kolei walka o zdrowie fizyczne jest trudna, a to, czy Julian będzie chodził to coraz większy znak zapytania.
Przekaż 1,5% podatku na podopiecznego
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
32273 Maranowski Julian
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Dokonaj wpłaty na subkonto podopiecznego w Fundacji
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
32273 Maranowski Julian darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".