Maranowski Julian

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Maranowski Julian darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24

Podstawowe dane

Nr subkonta
32273

Województwo
mazowieckie

Data urodzenia
2016/09/02

Opis schorzenia

skrajne wcześniactwo, dysplazja oskrzelowo-płucna, retinopatia, przetoka brzuszno-skórna, opóźnienie rozwoju psychoruchowego

Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:

Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
32273 Maranowski Julian darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
32273 Maranowski Julian

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.

Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Maranowski Julian.

Przekaż 1,5% podatku

Poznaj moją historię

Boże narodzenie 2016 roku miało być najpiękniejszym momentem naszego życia. Wtedy miał urodzić się Julian, nasz długo oczekiwany syn. Niestety w wyniku komplikacji w trakcie ciąży, Julian urodził się 2 września – w 23. tygodniu ciąży, ważąc zaledwie 740 gramów.

„Takie przypadki przeżywają jednostki” – to usłyszeliśmy od lekarzy, którzy odbierali poród. Jednak Julian przez cały czas dzielnie walczył o życie. W 10. dobie życia doszło do perforacji przewodu pokarmowego, który bardzo poważnie obniżył jego szanse na przeżycie. Do dziś tuląc go w ramionach z bólem serca wspominamy to magiczne 0.5%, o których wtedy marzyliśmy i o których mówili lekarze.

Będąc jeszcze w inkubatorze Julian przeszedł 2 operacje mające na celu odbarczenie układu pokarmowego (przetoka skórno – brzuszna). Do tego doszły problemy ze wzrokiem, kolejny zabieg, który miał uratować zagrożony retinopatią wcześniaczą wzrok.

W wyniku niedotlenienia okołoporodowego, doszło do leukomaracji II stopnia, trwałych zmian w mózgu, których następstwem jest dzisiaj Mózgowe Porażenie Dziecięce.

Do dnia dzisiejszego Julian był operowany ośmiokrotnie. Mamy za sobą operację SDR w Stanach Zjednoczonych u najlepszego neurochirurga dziecięcego na świecie, dra Parka, która dała nam szansę na samodzielność Juliana. By osiągnąć ten cel potrzebujemy jednak stałej, intensywnej rehabilitacji oraz wielu sprzętów rehabilitacyjnych, ułatwiających nam codzienne funkcjonowanie.

Obecnie Julian skończył 7 lat, mimo swojej traumatycznej przeszłości, jest wesołym i pogodnym dzieckiem. Porusza się na wózku aktywnym. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by w przyszłości Julian był samodzielny, by zrobił swój pierwszy krok. 7 lat temu, opuszczając mury szpitala spełniło się nasze marzenie, byśmy mogli szczęśliwie wrócić do domu we trójkę. Głęboko wierzymy, że nasze drugie marzenie, o tym by Julian postawił swój pierwszy w pełni samodzielny krok, spełni się wkrótce.  Stąd nasza gorąca prośbą o wsparcie dla naszego syna.

Rodzice Julka

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Maranowski Julian darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Poprzedni Podopieczny Podopieczni Indeks Alfabetyczny Następny Podopieczny
Zarządzaj plikami cookies