Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
31776
Województwo
lubelskie
Data urodzenia
2016/08/30
zespół Downa, wada serca, niedoczynność tarczycy, obniżone napięcie mięśniowe
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
31776 Krysa Maja darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
31776 Krysa Maja
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2024, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Krysa Maja.
Przekaż 1,5% podatkuMaja ma dopiero 9 lat, jednak pomimo tak krótkiego czasu wiele już przeżyła. Urodziła się z trisomią 21. chromosomu, czyli zespołem Downa. W 10. dobie po narodzinach przeszła operację usunięcia zwężenia dwunastnicy. Przez kilka kolejnych miesięcy przebywała na oddziale Szpitala Dziecięcego, gdzie poddawana była całej serii prześwietleń i badań. W domu przywitaliśmy ją dopiero po trzech miesiącach od urodzenia.
Podczas następnych wizyt na oddziałach diagnozowane były kolejne wady, które towarzyszą jej do dziś. Majka ma wadę serca, która wymaga stałej kontroli i leczenia farmakologicznego, oraz niedoczynność tarczycy. Obniżone napięcie mięśniowe sprawiło, że już w czwartym miesiącu życia rozpoczęliśmy przygodę z fizjoterapią. Metody, które dawały najlepsze efekty, to metoda NDT Bobath oraz metoda Vojty.
Mimo młodego wieku nasza córka pracuje bardzo systematycznie i wkłada w to wiele wysiłku i starań, dzięki czemu efekty współpracy z fizjoterapeutami z dnia na dzień stają się coraz bardziej widoczne.
Kiedy Maja zaczynała swoje drugie wakacje, zamiast poświęcić ten czas na zabawę i odpoczynek, musiała po raz kolejny stawić czoła nowym wyzwaniom. Pojawiły się wtedy pierwsze napady epilepsji. Szybka reakcja lekarzy i wdrożenie odpowiedniego leczenia sprawiły, że obecność padaczki lekoopornej nie stanęła na drodze jej dalszego rozwoju.
Jesteśmy pod stałą opieką poradni neurologicznej, endokrynologicznej, kardiologicznej, okulistycznej oraz ortopedycznej.
Dzięki wsparciu terapeutów, ich wysiłkom oraz ciężkiej pracy, Maja każdego dnia przybliża się do samodzielności w dorosłym życiu. Uczęszcza na terapię neurologopedyczną, logopedyczną, pedagogiczną oraz zajęcia z integracji sensorycznej. Obecnie skupiamy się przede wszystkim na rozwijaniu mowy i komunikacji.
Maja jest wesołą, pełną energii i pogodną dziewczynką, która uwielbia piosenki, las i zwierzęta. Nie boi się stawiać kroków naprzód i poznawać otaczający ją świat.
My, jako rodzice, doskonale zdajemy sobie sprawę, że wspólnie z lekarzami i terapeutami musimy włożyć jeszcze wiele wysiłku i poświęcić sporo czasu, aby Maja mogła cieszyć się pełnią radości życia.
Każdy, nawet najmniejszy postęp w rozwoju naszej małej Majki, motywuje nas i dodaje sił do wspólnej pracy, nauki i codziennej przygody.
Mając na uwadze powyższe, z całego serca dziękujemy za dotychczas okazaną pomoc. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy Mai – oraz sobie – dużo sił i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego celu.
Maja wraz z rodzicami