Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Brzoza Piotr

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
31473

Województwo:
zachodniopomorskie

Data urodzenia:
2008-07-02

Schorzenie:
cukrzyca typu 1

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Piotra Brzozy.

Piotruś jest chory na cukrzycę typu 1. Piotruś urodził się 2 lipca 2008r. Nagle w kwietniu 2015r.w wieku 6 lat zdiagnozowano u niego cukrzycę typu 1. Jest to nieuleczalna, przewlekła choroba, z którą będzie musiał żyć już zawsze. Komórki trzustki produkujące insulinę u Piotrusia już nie funkcjonują, ponieważ jego układ immunologiczny rozpoznał je jako obce i zniszczył, całkowicie pozbawiając organizm możliwości regulowania poziomu glukozy we krwi (choroba z autoagresji).

Piotruś do życia potrzebuje insuliny i specjalistycznej pompy insulinowej. Pompa ta jest podłączona stale do jego ciała za pomocą wkłucia wymienianego co 2-3 dni. Za pomocą tej pompy insulina podawana jest do każdego posiłku oraz przez całą dobę w postaci bazy zaprogramowanej indywidualnie do potrzeb Piotrusia. Z cukrzycą, mimo wszelkich starań, precyzyjnie wyliczanych i podawanych dawek insuliny, nierozerwalnie związane są stany hiperglikemii, które uszkadzają narządy wewnętrzne i mogą doprowadzić nawet do śpiączki. Może też dojść do utraty przytomności i nieodwracalnych zmian w mózgu. Aby lepiej i częściej kontrolować zmiany poziomu glukozy, a również unikać tak niebezpiecznych dla życia i zdrowia stanów hipoglikemii Piotruś używa specjalnego sensora do ciągłego monitorowania stężenia glukozy o nazwie Free Style Libre. Sensor jest to kolejne urządzenie, które wkłute jest za pomocą elektrody w tkankę podskórną Piotrusia. Praca sensora pozwala ograniczyć ilość ukłuć palca, w celu pomiaru poziomu cukru we krwi, a także pozwala chronić Piotrusia przed okresami hipo- i hiperglikemii. Sensor ułatwia Piotrusiowi uprawianie sportów tak ważnych w rehabilitacji dziecka z cukrzycą I. Bez sensora liczba ukłuć w palec wynosi od 15-20 na dobę.

Choroba Piotra wymaga stale leków, preparatów medycznych i akcesoriów do obsługi pompy insulinowej i sensora takich jak: insulina, paski testowe do glukometru, paski Keto-Diastix do analizy moczu, igły, wkłucia, pojemniki  na insulinę, sensor, specjalne plastry wodoodporne, preparaty odkażające, maści gojące, itp. Niestety większość z wymienionych leków i akcesoriów jest częściowo refundowane. Systematyczne leczenie cukrzycy pochłania znaczne środki finansowe. Środki zebrane dzięki Państwa deklaracji pomogą matce samotnie wychowującej Piotrusia – na utrzymanie terapii Piotrusia na takim poziomie, aby cukrzyca była wyrównana, a dalsze życie bez powikłań, na które narażone są serce, nerki, oczy, nerwy.

Przed Piotrusiem całe życie z tą straszną, nieprzewidywalną i zagrażającą jego zdrowiu i życiu chorobą. Mama Bardzo pragnie zapewnić swojemu jedynemu dziecku jak najlepsze leczenie za pomocą dostępnych metod, jednak koszty przekraczają jej możliwości finansowe.

Za okazaną pomoc z góry dziękujemy.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
31473 Brzoza Piotr

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
31473 Brzoza Piotr darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Nadleśnictwo Kaliska
PKM DUDA
Porty Lotnicze PP – Warszawa
Fundacja Ochrony Zdrowia Inwalidów
Naftoport sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przeładunku Paliw Płynnych