Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Czachorowski Ignacy

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
30480

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2016-08-23

Schorzenie:
rozszczep podniebienia wtórnego z niedorozwojem podniebienia, sekwencja Pierre Robin, wrodzona wada rozwojowa kości czaszki i twarzy, wada stawów skroniowo-żuchwowych, wodogłowie wrodzone, wcześniactwo, malformacja Arnolda Chiariego, niedosłuch

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Ignaś urodził się 23.08.2016 r. jako wcześniak w 34 tygodniu ciąży ze względu na zdiagnozowane w trakcie ciąży skrajnie ciężkie wodogłowie wrodzone. W ciągu pierwszych 9 miesięcy życia przeszedł w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie 7 operacji neurochirurgicznych związanych z założeniem oraz dysfunkcjami zastawek komorowo-otrzewnowych, odprowadzających nadmiar płynu mózgowo-rdzeniowego z głowy (pierwszą w 3 dobie życia, ostatnią w maju 2017).

W trakcie dalszej diagnostyki wykryto również całkowity rozszczep podniebienia, wadę stawów skroniowo-żuchwowych, zespół wad twarzoczaszki – sekwencję Pierre-Robin, malformację Arnolda-Chiariego typu I, pylorostenozę i niedosłuch przewodzeniowy.

W 2017 r. Instytut Matki i Dziecka przeprowadził u Ignasia 2-etapowo zamknięcia rozszczepu podniebienia. Przewidywane efekty zabiegu nie były zbyt optymistyczne ze względu na skrajnie duży rozszczep, ale ostatecznie udało się odtworzyć większość podniebienia. Ma to ogromne znaczenie dla zrozumiałej mowy i nauki jedzenia, szczególnie przy sekwencji Pierre-Robin.

Wady w obrębie buzi spowodowały, że przez prawie rok od urodzenia Ignaś karmiony był sondą przez nos. W lipcu 2017 r. w ramach przygotowań do zamknięcia rozszczepu założono mu PEG-a (sondę dożołądkową przez ścianę jamy brzusznej), którym karmiony jest do dzisiaj – długi okres karmienia przez sondę oraz ilość różnego rodzaju zabiegów w okolicy buzi spowodowała, że Ignaś nie nauczył się jeść i nie ma na to ochoty (duża wrażliwość na dotyk w buzi, brak skojarzenia jedzenia z zaspokajaniem głodu).

Ze względu na olbrzymie wodogłowie (miejscami ścieńczenie tkanki mózgowej do 2-3 mm) prognozy od początku były bardzo złe: nie spodziewano się, żeby Ignaś mógł być samodzielny w jakimkolwiek stopniu. Kolejne tygodnie od urodzenia przynosiły jednak nadzieję – okazało się, że Ignaś widzi, słyszy, utrzymuje kontakt wzrokowy, reaguje na bodźce, uśmiecha się. Od razu rozpoczęła się intensywna rehabilitacja, konsultacje ze specjalistami z różnych dziedzin, różnego rodzaju terapie. Ignaś zaczyna gaworzyć, raczkować, komunikować się, po 2 latach chodzi i mówi. Zachowuje się jak normalne dziecko, na pierwszy rzut oka nie da się dostrzec, że jest już po 10 operacjach i że ma jakieś problemy. Jest bardzo pogodnym, radosnym i energicznym dzieckiem.

Obecnie cały czas realizowany jest program intensywnej rehabilitacji i różnych terapii wspomagających rozwój Ignasia. Przechodzimy specjalistyczne badania słuchu, kontrole ortodontyczne, neurologiczne, logopedyczne, psychologiczne i inne. Uczymy Ignasia jedzenia buzią, jest to aktualnie najważniejsze i bardzo trudne wyzwanie. Postępy są obiecujące.

Na marzec 2019 r. zaplanowana jest ostatnia operacja w IMiD, która ma poprawić wady w obrębie dolnej wargi. Mamy nadzieję, że to ostatni zabieg kończący temat naprawy rozszczepu podniebienia.

Walka o maksymalną sprawność Ignasia jest kosztowna i realizowana przez nas głównie w ramach prywatnej opieki medycznej (terminarz państwowego systemu nie pozwala na skuteczne leczenie). Mimo bardzo trudnych początków, dzięki systematycznej opiece rozwój Ignacego idzie w dobrym kierunku. Poprawiający się stan naszego synka wywołuje uśmiech i satysfakcję u lekarzy i rehabilitantów, a nam daje siłę do dalszego wysiłku. Ignaś jest kochanym synem i młodszym bratem. Uśmiecha się i dzielnie walczy.

Dziękujemy w jego imieniu za każdą formę wsparcia. Jest ono dla Ignasia bardzo ważne.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
30480 Czachorowski Ignacy

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
30480 Czachorowski Ignacy darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

MEBLOPOL
Stroer Media Sp. z o.o. Sp.k., Warszawa
Gollwitzer
Ekopoldex FPH Tomasz Podlodowski, Myślenice
home.pl