Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Dźwigulska Natalia

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
29608

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2010-11-21

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce, małogłowie, opóźnienie rozwoju psychoruchowego

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Natalii Dźwigulskiej.

Oto prośba rodziców Natalii:

Natalia, nasze jedyne i ukochane dziecko jest skrajnym wcześniakiem. Urodziła się 21.11.2010r. w 26 tygodniu ciąży. Ważyła zaledwie 600g. Od dnia narodzin toczymy walkę o jak najlepszą jakość jej życia. Przeszła krwawienie dokomorowe III stopnia po stronie prawej, zawał krwotoczny robaka móżdżku, respiratorowe zapalenie płuc, dysplazję oskrzelowo-płucną, retinopatię wcześniaków 2/3 stopień i zabieg laseroterapii, operacyjne zamknięcie drożnego przewodu tętniczego, drgawki, liczne transfuzje krwi.

Po wypisaniu do domu Natalia do dnia dzisiejszego jest rehabilitowana i objęta opieką wielu specjalistów: neurologa, okulisty, kardiologa, gastrologa, lekarzy rehabilitacji medycznej, laryngologa, logopedy, psychologa, pedagoga, rehabilitantów. Natalia dzielnie walczy o to, by być jak najbardziej sprawną. Jej mózgowe porażenie dziecięce z niedowładem prawostronnym przeszkadza jej w codziennym życiu. Natalka ma już 6 lat i dostrzega różnicę pomiędzy sprawnością jej rówieśników a nią samą. Często o tym mówi i pyta, czy kiedyś będzie taka sprawna jak Jej koledzy i koleżanki.

Jeździmy z nią na turnusy rehabilitacyjne, ma podawaną botulinę. Prywatna rehabilitacja, ćwiczenia na lokomacie, zajęcia z hipoterapii, zakup specjalistycznego sprzętu ortopedycznego pochłonęły wszystkie nasze oszczędności. Pomimo to widząc efekty pracy Natalii nie zamierzamy się poddawać i zrobimy wszystko by pomóc naszej córce. Największe efekty ćwiczeń widoczne są po treningach na Lokomacie. Lokomat zbudowany jest ze zrobotyzowanych ortez oraz zaawansowanego systemu dynamicznego odciążenia pacjenta zintegrowanego z bieżnią treningową. Komputerowo sterowane ortezy są precyzyjnie zsynchronizowane z bieżnią przez co prowadzą nogi Natalki naśladując fizjologiczne trajektorie ruchu podczas chodu. Jeden trening kosztuje 250zł, a jedna sesja to minimum 10 treningów, powtarzanych co 4 miesiące.

Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w sfinansowaniu dalszej rehabilitacji Natalki, aby w przyszłości jej życie było jak najbardziej normalne.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
29608 Dźwigulska Natalia

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
29608 Dźwigulska Natalia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Zakład Produkcyjno-Handlowy Uszczelmet, Tuszyma
Bank BPH
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Pater Firma A.E. Daniluk, Siemiatycze
BOSSA.pl