Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
29572
Województwo
dolnośląskie
Data urodzenia
2013/09/18
autyzm dziecięcy
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
29572 Redecki Paweł darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
29572 Redecki Paweł
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2024, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Redecki Paweł.
Przekaż 1,5% podatkuPawełek Redecki ma obecnie 11 lat. Zdiagnozowano u niego dziecięcy autyzm, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, padaczkę oraz toksoplazmozę. Dodatkowo zmaga się z problemami ze wzrokiem.
Autyzm to nieuleczalne zaburzenie rozwoju ośrodkowego układu nerwowego, które objawia się trudnościami w obszarach takich jak mowa, kontakty społeczne i integracja sensoryczna. Pawełek nie mówi, a jego komunikacja niewerbalna jest bardzo ograniczona – mimo intensywnej terapii i rehabilitacji. Choć widać pewne postępy, jego funkcjonowanie pozostaje mocno zaburzone w porównaniu do rówieśników.
Jednym z poważniejszych problemów są zaburzenia czucia głębokiego – tzw. podwrażliwość – które wywołują u Pawełka niebezpieczne autostymulacje, np. uderzanie głową i palcami w ściany, drzwi czy oparcia siedzeń. Ograniczona możliwość komunikacji rodzi frustrację, która czasem prowadzi do autoagresji.
Pawełek nadal wymaga pomocy w codziennych, prostych czynnościach oraz stałej opieki, aby nie stanowił zagrożenia dla siebie i otoczenia.
Aby w przyszłości mógł choć częściowo funkcjonować samodzielnie, niezbędna jest długofalowa i kosztowna terapia, leczenie oraz rehabilitacja. Bardzo pomogłoby uczestnictwo w specjalistycznych turnusach rehabilitacyjnych, na które chcielibyśmy go wysłać. Chcielibyśmy również kontynuować zabiegi w komorze normobarycznej oraz leczenie farmakologiczne o działaniu neuroprotekcyjnym.