Stolarczyk Maja

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Stolarczyk Maja darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24

Podstawowe dane

Nr subkonta
2876

Województwo
warmińsko-mazurskie

Data urodzenia
2002/01/26

Opis schorzenia

Zespół Genetyczny Koci Krzyk Cri do Chat

Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:

Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
2876 Stolarczyk Maja darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
2876 Stolarczyk Maja

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.

Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Stolarczyk Maja.

Przekaż 1,5% podatku

Poznaj moją historię

Majka to dziewczynka niezwykła. To, jaka jest w dużej części zdefiniowała częściowa utrata genu 5 – choroba ta to tzw. zespół „Cri du Chat” (zespół „kociego krzyku”).

Maja jest osobą z opóźnieniem psychoruchowym. Cierpi na dużą krótkowzroczność (-14 dioptrii), małogłowie, agenezję ciała modzelowatego mózgu. Jest bardzo nadpobudliwa, bywa autoagresywna, okalecza się. Bardzo mało sypia (5 godzin snu na dobę w pełni wystarcza jej do „naładowania baterii”). Porozumiewa się za pomocą kilku słów, gestów oraz wyrażania swoich potrzeb i emocji w „swoim języku”. Wiele lat intensywnej i regularnej pracy pokazało, że początkowe bardzo złe rokowania lekarzy nie sprawdziły się. Widzimy postępy jakie osiąga. Zaczęła chodzić w wieku 5 lat, je samodzielnie, potrafi sama ubrać się i rozebrać, zna niektóre litery. Jej wielką pasją jest rysowanie i jazda konna. Kocha zwierzęta. Osoby, które ją znają widzą w niej fajnego, wartościowego człowieka, od którego wiele mogą się nauczyć…

Każdy z nas marzy o tym, żeby jego dziecko było, zdrowe, mądre, szczęśliwe, wykształcone. My każdego dnia walczymy o to, żeby nasza córka w swojej chorobie była szczęśliwa i robiła postępy. Ta walka oprócz siły i determinacji wymaga jednak dużych nakładów finansowych. Bardzo prosimy o pomoc, która pomoże nam finansować jej leczenie, zajęcia z logopedą, psychologiem, rehabilitantem, hipoterapię, specjalistyczne wizyty lekarskie, zakup niezbędnych pomocy edukacyjnych.

Żałuję, że wielu z Was nie może poznać Majki osobiście – myślę, że zaskoczyłaby Was swoją radością życia, empatią, wrażliwością i fantazją. Choć często jest bardzo trudno, nie  pragnę współczucia, jestem dumna z tego, że jestem mamą Mai.

Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc. Przekazujemy Wam swoją wdzięczność, słowa uznania i szacunku. Bez Was i Waszego wsparcia Majka z pewnością nie osiągnęłaby tego co do tej pory, a my nie mielibyśmy tyle siły i wiary w to, że warto. A warto bez wątpienia!!!

https://www.facebook.com/majamajoszka

 

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Stolarczyk Maja darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Poprzedni Podopieczny Podopieczni Indeks Alfabetyczny Następny Podopieczny
Zarządzaj plikami cookies