Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
28392
Województwo
świętokrzyskie
Data urodzenia
2008/12/18
zaburzenia neurorozwojowe
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
28392 Baran Adrian darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
28392 Baran Adrian
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2024, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Baran Adrian.
Przekaż 1,5% podatkuAdrian urodził się 18 grudnia 2008 roku, w spokojnym rejonie Polski, niedaleko Gór Świętokrzyskich. To ciche okolice, z których czasem widać łagodne wzniesienia. Adrian lubi patrzeć na nie z okna – szczególnie wtedy, gdy zmieniają się wraz z porą roku. Lubi też spacery, te, z których widać daleki horyzont. Chętnie wędruje wśród pól i drzew, z dala od zgiełku – jakby tylko tam mógł naprawdę oddychać pełną piersią.
Bliskość natury go wycisza. Pozwala mu chłonąć świat we własnym rytmie. Z pozoru zamyślony, potrafi zaskoczyć uważnością i wewnętrznym ciepłem – tym szczególnym rodzajem obecności, który mówi więcej niż słowa.
Od najmłodszych lat rozwija się inaczej niż jego rówieśnicy. Diagnozy nie są jednoznaczne – specjaliści podejrzewają, że przyczyną trudności mogą być zmiany o podłożu genetycznym. Wiadomo jedno: Adrian potrzebuje stałego wsparcia – terapii, rehabilitacji, odpowiednich zajęć rozwijających komunikację, relacje i codzienne umiejętności. Choć dziś jest już nastolatkiem, jego rozwój wciąż odbiega od tego, co uznajemy za typowe. Potrzebuje troski, cierpliwości, zrozumienia i ludzi, którzy będą umieli dotrzeć do jego świata – tak cichego, a jednocześnie tak bogatego.
Jako rodzice Adriana każdego dnia staramy się być dla niego wsparciem i przewodnikiem. Robimy wszystko, co w naszej mocy – organizujemy terapie, wizyty u specjalistów, ćwiczenia, szukamy nowych dróg, rozwiązań, światełek nadziei. Ale to nie jest łatwa droga. Wymaga ogromu sił, czasu i środków, które nie zawsze jesteśmy w stanie zapewnić sami.
Każde wsparcie, które do nas dociera, daje nam oddech. Sprawia, że zamiast martwić się o jutro, możemy skoncentrować się na tym, co naprawdę ważne – na Adrianie. Na tym, by jego świat był choć trochę łatwiejszy, a codzienność nieco bardziej przewidywalna.
Jeśli możesz, pomóż nam i tym razem. To nie musi być wiele – czasem wystarczy jeden gest, by poczuć, że nie idziemy tą drogą sami. Adrian robi postępy, choć powoli. Ale każde takie „powoli” to dla nas krok naprzód. A każdy krok – jest na wagę złota.
Rodzice Adriana