Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Jaszczur Bartosz

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
2838

Województwo:
śląskie

Data urodzenia:
2003-12-19

Schorzenie:
zespół wad wrodzonych, całkowicie głuchoniewidome, opóżnienie psychoruhow, refluks żołądkowo-przełykowy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla naszego podopiecznego Bartosza Jaszczura.

Łukasz i Bartek są braćmi z głęboką niepełnosprawnością , Łukasz urodził się 27.01.1999r. w Bytomiu, a jego młodszy brat Bartuś 19.12.2003r. w Zabrzu. Żyją w świecie całkowitej ciszy i ciemności, ale są bardzo pogodnymi chłopcami, potrafią się cieszyć wszystkim, uwielbiają zabawki wibrujące, drgające, wszelkiego rodzaju bujaki, huśtawki, wiatr, piasek, a najbardziej na świecie kochają konie. Łukasz obecnie spełnia obowiązek szkolny w ośrodku dla dzieci niewidomych i słabo widzących z dodatkowymi obciążeniami w Rudołtowicach koło Pszczyny, a Bartuś, ur.19.12.2003r. w Zabrzu, uczęszcza na zajęcia w grupie rewalidacyjnej do ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczego w Bytomiu-Miechowicach, gdzie codziennie ma zajęcia z rehabilitantem, logopedą, psychologiem, zajęcia ogólnorozwojowe, a także dogoterapię i hipoterapię. Chłopcy przeszli już wiele operacji na oczy i układ pokarmowy, czego wynikiem jest karmienie dojelitowe, zanik nerwów wzrokowych i gałki oczne w zaniku.

Jako schorzenie lekarze wpisują “zespół wad wrodzonych, choroba metaboliczna uwarunkowana genetycznie”, bo nikt do końca nie może rozpoznać właściwego zespołu chorobowego. Chłopcy dostali odrzucenie od operacji wszczepu implantu ślimakowego ze względu na zmiany demieilizacyjne w mózgu, przypominające stwardnienie rozsiane. Chłopcy nie potrafią chodzić, muszą być zabezpieczani pampersami. Po wielu zabiegach operacyjnych i badaniach diagnostycznych na oczy, uszy, i układ pokarmowy – są całkowicie głuchoniewidomi, karmieni dojelitowo przez gastrostomię, założoną w brzuszkach – ich mama karmi ich bezpośrednio do żołądka strzykawkami. Miesięczny koszt kuracji wynosi ok. 3000 złotych.

Bartek i Łukasz, razem z mamą i tatą, mieszkają w Bytomiu na 8 piętrze wieżowca. W ich mieszkaniu są 2 pokoje na 46 m. Ich mama sprawuje całodobową opiekę nad dziećmi, nie pracuje, pracuje tylko tata chłopców. Otrzymują oni pomoc: z tytułu świadczeń rodzinnych, w formie świadczenia pielęgnacyjnego 420zł, 2 zasiłki pielęgnacyjne po 153zł, 2 zasiłki rodzinne 64zł i 2 zasiłki rehabilitacyjne: po 80 zł. Niestety, środki te starczają tylko na codzienne opłaty, wyżywienie, a na wydatki związane z ich potrzebami zawsze brakuje. Mama dzieci również ma kłopoty zdrowotne, przebyła operację oka, cały czas jest ryzyko odklejenia siatkówki, dlatego uznano ją za osobę z umiarkowaną niepełnosprawnością na 5 lat.

Jedyną pomocą dla dzieci przy takim schorzeniu jest rehabilitacja w Specjalistycznych Ośrodkach. Koszt turnusu to ok.3800zł. Zaleceniem lekarzy jest korzystanie kilka razy w roku z takiej rehabilitacji. Wady genetyczne i osiąganie postępów w rozwoju fizycznym i psychicznym uwarunkowane jest ciągłą pracą wymagającą czasu oraz środków finansowych.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie ich w walce o zdrowie.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
2838 Jaszczur Bartosz

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
2838 Jaszczur Bartosz darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Gollwitzer
United Way – Fundacja Wspólna Droga
Scott
Sano Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o., Sękowo
Bobrowiecka 3