Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Jaszczur Łukasz

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
2809

Województwo:
śląskie

Data urodzenia:
1999-01-27

Schorzenie:
zespół wad wrodzonych - niewidomy, niesłyszący, zespół złego wchłaniania - odżywianie pozajelitowe przy użyciu gastrostomii

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla naszego podopiecznego Łukasza i Bartosza Jaszczura.

Łukasz i Bartek są braćmi z głęboką niepełnosprawnością , Łukasz urodził się 27.01.1999r. w Bytomiu, a jego młodszy brat Bartuś 19.12.2003r. w Zabrzu. Żyją w świecie całkowitej ciszy i ciemności, ale są bardzo pogodnymi chłopcami, potrafią się cieszyć wszystkim, uwielbiają zabawki wibrujące, drgające, wszelkiego rodzaju bujaki, huśtawki, wiatr, piasek, a najbardziej na świecie kochają konie. Łukasz obecnie spełnia obowiązek szkolny w ośrodku dla dzieci niewidomych i słabo widzących z dodatkowymi obciążeniami w Rudołtowicach koło Pszczyny, a Bartuś uczęszcza na zajęcia w grupie rewalidacyjnej do ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczego w Bytomiu Miechowicach, gdzie codziennie ma zajęcia z rehabilitantem, logopedą, psychologiem, zajęcia ogólnorozwojowe, a także dogoterapię i hipoterapię. Chłopcy przeszli już wiele operacji na oczy i układ pokarmowy, czego wynikiem jest karmienie dojelitowe, zanik nerwów wzrokowych i gałki oczne w zaniku.

Do dzisiaj niestety ich zespół chorobowy nie został zdiagnozowany. Chłopców otacza cisza i ciemność. Ich przewodnikami po takim świecie są rodzice. Świat ciszy i mroku byłby niewyobrażalnie smutny, jednak rodzice robią wszystko, aby ich dzieci były szczęśliwe. Chłopcy lubią się huśtać na huśtawce, żywo reagują na każdy podmuch powietrza, ale najbardziej uwielbiają konie i hipoterapię. Są pogodni, uśmiechnięci i ufni.

Osiąganie dalszych postępów w rozwoju fizycznym i psychicznym uwarunkowane jest ciągłą pracą wymagającą czasu oraz środków finansowych. Zaleceniem lekarzy jest korzystanie kilka razy w roku z turnusów rehabilitacyjnych (koszt dla jednego dziecka to około 5100 zł). To ogromne koszty, jednak podczas turnusu chłopcy maja zapewniona kompleksową rehabilitacje, z dziećmi pracuje wielu specjalistów.

Smutne pozostaje uzależnienie leczenia od pieniędzy. Tych ciągle brak.

Wszystkich Państwa chcących wesprzeć chłopców finansowo prosimy o przekazanie dowolnej darowizny lub 1% podatku. Chłopcy będą Państwu niezmiernie wdzięczni.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
2809 Jaszczur Łukasz

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
2809 Jaszczur Łukasz darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Gourmet-Foods Spółka z o.o. – Warszawa
Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A – Warszawa
Gollwitzer
WestLB Bank Polska S.A. – Warszawa
Asseco Business Solutions